Zavrieť

Porady

Odchádza nám zamestnanec

Dňa 17.6.2006 skončí pracovný pomer jedného zamestnanca v našej firme dohodou. Aké vyplnené tlačivá mu musím odovzdať? Odhlásiť ho zo SP musím 1 deň po a ZP do 8 dní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Dňa 17.6.2006 skončí pracovný pomer jedného zamestnanca v našej firme dohodou. Aké vyplnené tlačivá mu musím odovzdať? Odhlásiť ho zo SP musím 1 deň po a ZP do 8 dní?
    Zápočet odpracovanej doby, do ZP odhlášku, so SP takisto. Po spracovaní jeho mzdy aj ELDP do SP. Ešte doplním aj Potvrdenie o príjme.
    Naposledy upravil Tweety : 13.06.06 at 07:35

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    moncici121
    Je nejaké tlačivo na zápočet odpracovanej doby aj na internete? Robím mzdy ručne.
    Skús pohľadať na prednej strane porady, medzi tlačivami, daj si vyhľadať mzdové, možno to tam niekto prilepil.

    Jura je offline (nepripojený) Jura

    Jura
    moncici121
    Je nejaké tlačivo na zápočet odpracovanej doby aj na internete? Robím mzdy ručne.
    Prikladám ti vzor

    ivti je offline (nepripojený) ivti

    ivti
    Zápočtový list sa odovzdáva zamestnancovi?Čo sa mu ešte pri odchode dáva, aké tlačivá?Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ivti
    Zápočtový list sa odovzdáva zamestnancovi?Čo sa mu ešte pri odchode dáva, aké tlačivá?Ďakujem.
    Zápočtový dávame iba zamestnancovi . Tiež potvrdenie o príjme.
    moncici121
    Dňa 17.6.2006 skončí pracovný pomer jedného zamestnanca v našej firme dohodou. Aké vyplnené tlačivá mu musím odovzdať? Odhlásiť ho zo SP musím 1 deň po a ZP do 8 dní?
    Na zaklade mojich skusenosti: Zo soc.poist. odhlasiť aj den po ukončení na mail.adresu www.praca@socpoist.sk a do 3 dní potvrdiť na príslušnej pobočke SP na tlačive registračný list FO a do ZP do 8 dní, ale už na tlačive platnom od 1.5.2006.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Zuzana Stanová
    Na zaklade mojich skusenosti: Zo soc.poist. odhlasiť aj den po ukončení na mail.adresu www.praca@socpoist.sk a do 3 dní potvrdiť na príslušnej pobočke SP na tlačive registračný list FO a do ZP do 8 dní, ale už na tlačive platnom od 1.5.2006.
    Ja odhlásenie zo SP rieším cez fax, a následne poštou. Ale niekedy trvá aj mesiac kým dostaneme potvrdený RL. Stalo sa už aj to, že potvrdený RL zaslali do úplne inej firmy v inom meste. Potom je to len na dobrej vôle tej firmy či to prepošle.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tiež prikladám tlačivo Zápočet rokov, ktorý ja používam.

    MáriaPaM je offline (nepripojený) MáriaPaM

    MáriaPaM
    smith prosím ťa to čo znamená že "potvrdený RL"? Ja si vždy len založím fotokópiu toho čo posielam a hotovo. To akože posielate dvojmo a jeden potvrdený posielajú naspäť??

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    Please, a v tom potvrdení o dĺžke zamestnania sa v kolónke "Ku dňu rozviazania pracovného pomeru sa započítalo ak doba zamestnania spolu" ...rokov, dám aké dní? Napr. pracoval u nás od 1.1.2005 do 31.12.2005, tak tam dám 365 dní? alebo bez soboty a nedele? A Ked mal PN a dovolenku??

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    moncici121
    Please, a v tom potvrdení o dĺžke zamestnania sa v kolónke "Ku dňu rozviazania pracovného pomeru sa započítalo ak doba zamestnania spolu" ...rokov, dám aké dní? Napr. pracoval u nás od 1.1.2005 do 31.12.2005, tak tam dám 365 dní? alebo bez soboty a nedele? A Ked mal PN a dovolenku??
    .....365 dní = 1 rok a 0 dní

    sgm je offline (nepripojený) sgm

    sgm
    Na potvrdení o zamestnaní je aj kolónka o práceneschopnosti zamestnanca, je treba vypísať dátumy PN počas trvania pracovného pomeru.
    Bea

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    sgm
    Na potvrdení o zamestnaní je aj kolónka o práceneschopnosti zamestnanca, je treba vypísať dátumy PN počas trvania pracovného pomeru.
    Bea
    Vypisuje sa prehľad PN spadajúcich do obdobia 1 roka pred skončením pracovného pomeru. Neuvádzajú sa sem PN spôsobené pracovným úrazom a chorobou z povolania.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    MáriaPaM
    smith prosím ťa to čo znamená že "potvrdený RL"? Ja si vždy len založím fotokópiu toho čo posielam a hotovo. To akože posielate dvojmo a jeden potvrdený posielajú naspäť??
    Nie som síce smith, ale ja tiež posielam SP RL dvojmo. Zo SP mi pošlú jeden RL potvrdený.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MáriaPaM
    smith prosím ťa to čo znamená že "potvrdený RL"? Ja si vždy len založím fotokópiu toho čo posielam a hotovo. To akože posielate dvojmo a jeden potvrdený posielajú naspäť??
    Áno RL do SP posielame dvojmo. SP povrdenú kópiu zasiela späť. Takto mám na sto percent potvrdené aj prihlášky aj odhlášky. Nakoľko už sa stalo, že SP chcela vyrúbiť penále za nepríhlásenie zamestnanca, a vtedy som vytiahol potvrdený RL. A mali po chlebe, čudovali sa, že kde potom majú oni originál.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    sgm
    Na potvrdení o zamestnaní je aj kolónka o práceneschopnosti zamestnanca, je treba vypísať dátumy PN počas trvania pracovného pomeru.
    Bea
    Áno, treba rozpísať PN-ky, ktoré boli počas posledného roka.

    moncici121 je offline (nepripojený) moncici121

    moncici121
    smith
    Áno, treba rozpísať PN-ky, ktoré boli počas posledného roka.
    Iba počas posleného roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.