Zavrieť

Porady

Mam narok na danovy bonus?

V roku 2015 som sa s manželkou rozviedol ale stále žijeme v jednej domácnosti a spoločne živíme svoje dve deti. Do rozvodu som si DB uplatňoval ja. Teraz po rozvode nemáme žiadnu dohodu a viem že ex má nárok na DB ako prvá v poradí. No môj problém je v tom, že neviem čo mám uviesť do kolonky daňového priznania, ohľadne uplatňovania si DB. Ex som sa pýtal, či si uplatňovala DB ale odmieta mi oznámiť či a koľko si uplatnila na rok 2015. Ako mám postupovať? Ked nechcem aby DB neprepadol ex stále vyhlasuje, že mi neposkytne žiadnu informáciu. Ďakujem
Naposledy upravil arizona : 14.03.16 at 09:14
veronikasad komu zveril súd deti do výchovy ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    s tým ti teda neporadíme. nárok na DB má len jeden z rodičov je to na dohode vás dvoch. Odporúčam sa vám v tomto smere dohodnúť a porozprávať, lebo bolo by škoda, keby vám peniaze "prepadli" pre ješitnosť

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nárok na DB je po vzájomnej dohode.

    Ešte existuje možnosť podať DP s uplatnením DB, ak si ho uplatnila aj manželka, DÚ zistí chybu a vyzve na opravu. Za podanie dodatočného DP žiadne sankcie nie sú.

    FilipG. je offline (nepripojený) FilipG.

    FilipG.
    ked som si chcela uplatniť daňový bonus,musela som mať potvrdenie z účtarne od môjho ex o zrušení ukončenia poberania daňového bonusu,presne vám to povie vaša mzdová účtovníčka
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 To je poziadavka niektorych mzdarok, ktora nema oporu v zakone. Zial, su mzdarky, ktore to vyzaduju a bez toho DB odmietnu vyplacat, aj ked protipravne.
    kn-alka nárok na poberanie DB sa eviduje vo vyhlásení, zodpovedá za to zamestnanec, žiadne iné potvrdenie sa nepodáva
    AdrianaA A ako je to, keď si uplatňoval DB manžel za 5 mesiacov.Rozviazal pracovný pomer. Mal zdaň.príjem nad 2280,- . Od 6-12 si uplatňujem ja . Je to v poriadku alebo aj v tomto prípade si môže uplatniť len manžel, keď si začal uplatňovať?
      zbaliť

    Mam narok na danovy bonus?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.