Zavrieť

Porady

akciovka

Ahojte prosím poraďte mi. Týka sa to akciovky. mám notársku zápisnicu kde je ze akcova spoločnost vznikla bez výzvy na upísanie akcií.Základné imanie 25 000 bolo splatené zaúčtovala som 353/411, rezervný fond je 2500 na jednú akciu zauctovala som 353/417 emisné ážioe je 27500 za všetky upísané akcie na 1 akciu je to 2750. rozdiel medzi emisnym kurzom a rezervneho fondu je 250 to som zaúčtovala 353/412. Mám to v poriadku? Akciovka má dva účty ČSOB kde na jednom je odoslaná platba rezervný fond 2500 a na druhom účte je prijatá platba rezervný fond 2500 ako to mám chápať? Ďakujem Vám
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Mas zly postup a nespravne vylozene pojmy, ale skusim vysvetlit
    Hodnota akcii: 25000 EUR
    Emisny kurz akcii: 27500 EUR
    Rozdiel medzi hodnotou a emisnym kurzom je emisne azio = 2500 EUR.
    Akcionari upisuju v hodnote emisneho kurzu, rozdelene na sumu hodoty akcie a emisneho azia, teda v celkovej sume 25000+2500.
    Nasledne sa emisne azio pouzije na tvorbu rezervneho fondu, teda 412/417.
    Pocet bankovych uctov je irelevantny, rozuctovavas pri uhradach 353. Mimichodom nie je nutne RF evidovat na samostatnom bankovom ucte prizalozeni.
    Martinka2109 Prosím vás takže takto to bude?
    ID vklad do ZI 353/411, 25 000
    emisné ážio ID 353/412 2500. splatenie bude 25 000+2500 221/353. A rezervný fond bude ID 412/417? Dobre tomu teraz chápem. som začiatočníčka tak sa len učím Ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.