Zavrieť

Porady

Prenajatý byt v roku 2015 len v niektorých mesiacoch

Prenajímateľ mal DIČ pridelené celý rok 2015. Byt bol však prenajatý len v 3 mesiacoch ( január, február a december 2015), môže si dať prenajímateľ do výdavkov celý rok 2015 alebo len výdavky za čas kedy bol byt prenajatý?
5 komentárov     zbaliť
veronikasad na aký účel bol byt využívaný v čase keď nemal nájomníkov ?
jancomas hľadal sa nový nájomca
veronikasad byt bol prázdny ?
jslancik veronika, keď príde o 4 roky daňová kontrola, tak to budú všetko rečnícke otázky...
veronikasad Osobne by som doporučila oznámiť predlženie lehoty na podanie DP a uplatniť si skutočné výdavky na základe vyúčtovania služieb za rok 2015 - nie zálohové platby. Voči tomu nebude mať námietky ani kontrola o 4 roky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    ak predpokladáme, že počas tých mesiacov hľadal a nemohol nájsť nájomníkov, tak áno, sú to výdavky spojené s prenájmom bytu.
    jancomas ok dakujem

    ika5521 je offline (nepripojený) ika5521

    ika5521
    Mám podobnú situáciu, tiež bol byt prenajatý iba 3 mesiace v roku (ostatné mesiace bol prázdny a hľadal sa nájomca). Po oslobodení 500 eur mám príjmy vo výške 100 eur a výdavky 212 eur. V DP uvádzam výdavky 212 eur alebo len do výšky príjmov, keďže nemôžem vykázať daňovú stratu? Ďakujem pekne.
    jancomas Suma výdavku sa uvádza len do výšky príjmov

    Prenajatý byt v roku 2015 len v niektorých mesiacoch

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.