Zavrieť

Porady

Ake odvody dobr. poist. osoby

Mam velku prosbu, chcem sa prihlasit ako dobr. poist. osoba na doch. poistenie z dovodu 2. piliera, chcem sa spytat som povinna platit aj poistenie nemocenske alebo staci platit len 18 % na doch. poistenie a asi musim aj RF 4,75% hlavne ma zaujima to nemocnenske jeto povinnost platit ak platim doch. poistenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    glglgl
    Mam velku prosbu, chcem sa prihlasit ako dobr. poist. osoba na doch. poistenie z dovodu 2. piliera, chcem sa spytat som povinna platit aj poistenie nemocenske alebo staci platit len 18 % na doch. poistenie a asi musim aj RF 4,75% hlavne ma zaujima to nemocnenske jeto povinnost platit ak platim doch. poistenie.
    Dobrovoľne poistená osoba je povinná platiť nasledovné zložky poistenia:

    starobné 1.242,-
    invlidné 414,-
    RF 328,-

    Spolu 1.984,-

    Mám to preverené priamo na SP. Ten istý problém som riešiel asi pred mesiacom, a overoval som si výšku odvodu.

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    glglgl
    Cize to nemocenske poistenie nemusim ked nechcem
    Nie nemusíš.
    Platíš len 1984,- - ako je to uvedené vyššie.

    Ake odvody dobr. poist. osoby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.