Zavrieť

Porady

PN pri skonceni PP

idem na operáciu a o dva týždne mi končí TPP. Pôvodne som to chcela vyriešiť s vybraním dovolenky,ale zistila som,že nie je možné ísť po týždni do práce.

Ak budem na PN-ke asi 2mesiace,bude to mať vplyv na výšku podpory v nezamestnanosti? Nebudem ju mať kvôli tomu nižšiu? Neviem ako sa potom počíta podpora,či iba z príjmu počas TPP pred maródkou.
dˇakujem za odpovedˇ
Naposledy upravil FilipG. : 19.03.16 at 14:57 Dôvod: Výpoveď dáva zamestnávatel z organizačných dôvodov.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad Kedy končí tvoja PN-ka a kedy pracovný pomer ?
veronikasad Kto dával výpoveď - ty alebo zamestnávateľ ?
veronikasad Ak výpoveď dával zamestnávatel z org.dôvodov, pracovný pomer nekončí uplynutím výpovednej doby, ale až po skončení PN. Bude to pre teba výhodnejšie lebo toto obdobie sa ti započíta do dôchodkového poistenia, aj keď bez vymeriavacieho základu.
Na UP by ťa počas PN-ky nezaevidovali, v ZP j za poberatelov nemocenského zdravotné poistenie platí štát.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    PN nezníži dávku v nezamestnanosti. Dávka sa počíta z posledných 2 rokoch pred zaradenim na ÚP, teda rozdiel bude v tom, že to budú o 2 mesiace posunuté dva roky - iné mesiac pôjdu do výpočtu. Ale samotná PN nevadí.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.