Zavrieť

Porady

Ako vyriešiť dotáciu do pokladne od konateľa?

Od 1.1.2016 platí že konateľ nemôže z vlastných zdrojov dotovať pokladňu ak to potrebuje, chcem sa spýtať ako to možno urobiť ináč? Dakujem
TomasBugiy Len upresním, že novela Obchodného zákonníka, ktorou sa obmedzili pôžičky v hotovosti, platí už od 29.04.2015. § 121
topas103 ano dakujem viem o tom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Napr. tak, že pošle groše na účet spoločnosti a tie sa potom vyberú do pokladne.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    topas103 ano aj to je moznost ale ja to potrebujem urobit akoby spatne ze mam vydaj z kasy a nemam prijem
    Tweety a z čoho sa vyplácalo, keď nebolo v pokladni? Z čiernych peňazí? To zaváňa podvodom, porušením aj zákona o účtovníctve
    topas103 to ja neviem, ja len uctujem doklady ale dakujem
    fortunka jaaj topas, pokladna tu je tazka otazka lebo kazdy kto sa dostane do minusu je hned podvodnik a nie ze zaplati konatel zo svojej penazenky, ved tu kancelarsku uctovnu kasu so sebou nenosi ) bohuzial da sa to len tak ako pise Tweety.
    fortunka Tweety este ma tak napadlo, keby sa ten "blok"-vydavok zauctoval inde ako do pokladne, ja teraz zijem v JU, ale niecom ako ostatne zavazky (IDcko, alebo neviem co by to mohlo byt) voci konatelovi a nasledne sa mu "uhrada" blocku poslala na jeho ucet, bolo by to ok?
    Kája. Ja som vytiahla z pokladne všetky výdavkové pokladničné doklady, ktorými sa účtovali úhrady faktúr v hotovosti a zaúčtovala som ich cez interné doklady 321/365.
      zbaliť

    Ako vyriešiť dotáciu do pokladne od konateľa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.