Zavrieť

Porady

hypoteka, prepadnutie majetku statu

dobry den,

rada by som sa spytala, ako je to ked vlastnikovi bytu, ktory je vo vykone trestu prepadne majetok v prospech statu a banka vymaha platenie hypoteky odomna.

od zaciatku.. dotycny bral byt na hypoteku. povodna hypotekarna zmluva bola na neho a mna(rucitela) v SLSP. kedze neskor bol dotycny odsudeny a zostal vo vykone trestu, dal splnomocnenie svojej priatelke na prefinancovanie hypoteky. na prefinancovanie hypoteky si jeho priatelka vybrala VUB. podpisala som zmluvy v dobrej viere, ze je vsetko ako bolo predtym. cize on ako ziadatel v jej zastupeni a ja ako rucitel. na novej zmluve vsak VUB banka dala na zmluvu ako dlznicku ju a mna. hypoteka sa platila, nebol ziadny problem. lenze nastala situacia, ze majitela bytu odsudili aj na prepadnutie majetku v prospech statu. cize byt musela jeho priatelka odovzdat spravcovi konkurzu a vystahovat sa.
byt bol riadne zalozeny zaloznym pravom v prospech banky. tu nastal dalsi problem, ked banka si nespravne prihlasila pohladavku u spravcu konkurzu (udajne neskoro, nie v lehote) tak spravca konkurzu aj stat tuto pohladavku popreli. banka podala ziadost na sud, aby pohladavku uznali a bola im vyplatena akonahle spravca byt preda. (lenze ten sud sa moze ale tahat aj niekolko rokov..) teraz banka vyzyva mna a jeho priatelku na platenie hypoteky. cize mame platit nieco, co vobec nikdy nebudeme mat. je mozne nejako pozastavit vymahanie splatok hypoteky voci mne, kym sud nerozhodne? je mozne sa nejako branit voci banke, kedze oni pochybili pri prihlasovani pohladavky? alebo ma caka tazky zivot a budem zruinovana za nieco, co "nemozem".. snad len za moju hlupost, ze som sla niekomu rucit...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Je mi ľúto, ale ak si bola taká hlúpa, že si sa stala najskôr veriteľkou a neskôr spoludlžníčkou hypotéky k nehnuteľnosti s ktorou nič nemáš, tak budeš pekne splácať hypotéku až do samého konca..

    lastom je offline (nepripojený) lastom

    lastom
    zdravim, po pravnej stranke neviem poradit, ale odporucam sa obratit na bankoveho obdusmana, postup najdete na http://www.bankovyombudsman.sk/sk/
    a urcite by som to riesil s nejakym dobrym pravnikom, ci je tam nejaka sanca. To sa ale moze tahat niekolko rokov, dovtedy by som vam odporucil si znizit oficialny prijem na zivotne minimum resp. na take minimum, aby vam banka nemohla siahnut na mzdu. Ak ste podnikatel, je to jednoduche, ak ste zamestnavatel, treba vysvetlit a poziadat zamestnavatela o ustretovost. Nevyhoda je, ze sa to bude s vami vliect cely zivot, vzdy ked vam vyskoci prijem nad minimum, banka si to stiahne. Navyse tam moze dojst k exekucii, takze je potrebne previest majetok na deti, rodinu a pod. Takze by som urcite snazil dohodnut cez obdusmana s bankou na nejakom zmierlivom rieseni, napr. na odpusteni urokov a splateni iba istiny. Drzim palce

    hypoteka, prepadnutie majetku statu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.