Zavrieť

Porady

10 komentárov     zbaliť
veronikasad čo chceš nakupovať ?
michaela322 Zariadenie do predajne
veronikasad čo konkrétne ? Dúfam, že "neoptimalizuješ" základ dane roku 2015 ...
Janiela "optimalizuje"
jakubzemko treba ti ale uzavrieť kúpnopredajnú zmluvu. Nemôžeš si to dať do výdavkov len tak na základe dobrého slova
michaela322 Nie nie otvaram mensi obchod, zariadenim som myslela stojany alebo regale. Cize ak dobre chapem ak budem nakupovat od nezivnostnika tak jedne kunopredajna zmluva (aj vydavkovy doklad?) a tu si mozem dat do vydavkou. V pripade zivnostnika staci vydavkovy doklad alebo blocek? Dakujem
veronikasad Nie, nestačí ti VPD. Musíš uzatvoriť kúpno-predajnú zmluvu a ak ide o predávajúceho, ktorý ich predtým používal v podnikaní (predáva do 5 rokov od skončenia podnikania), sú u neho predmetom dane z príjmov.
michaela322 Dakujem, cize ak by som kupovala zariadenie od zivnostnika stale potrebujem kupnopredajnu zmluvu?
Viem si ja sama presne na zaklade nejakeho zakona zistit naci mi staci doklad a naco musim mat kupno predajnu zmluvu?
Dakujem
veronikasad Ak kupuješ od živnostníka, ten vystavuje faktúru. Ak kupuješ od nepodnikatela, musí byť uzatvorená käpnp-predajná zmluva + doklad o úhrade (najlepšie, ak je potom úhrada bankovým prevodom).
Nenapísala si, či predávajúci v minulosti podnikal.
michaela322 Ano podnikal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mozem ako zivnostnik nakupovat od "nezivnostnikov" a dat si vydaj do nakladov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.