Zavrieť

Porady

prepočítanie invalidného dôchodku

Dobrý deň
Môj zdravotný stav bol posúdený posudkovým lekárom a to tak že sa my zhoršil zdravotný stav v percentách som mal 45% ,zvýšili na 55%. Chcel by som vedieť že k tomu 10% zvýšeniu či adekvátne zvýši sa aj vyplatená mesačná suma.Napriek tomu že mi zvýšily z 45% na 55% invalidný dôchodok rozhodnutie čo som dostal suma je tá istá aká bolo na 45% takže 258€. Mám odpracované 31 rokov,celkom slušne som zarábal aj do socialnej poistovne som platil vysoké odvody.A preto nechápem že na 45% invalid 258€ a po zvýšení percentá na 55% tiež ostalo podla rozhodnutia soc.poistovne suma na 258€.
Naposledy upravil meszaros1 : 18.03.16 at 17:17
4 komentárov     zbaliť
veronikasad čo myslíš adekvátne ? Akú sumu si doteraz poberal ?
meszaros1 či sa zvýší aj mesačná dávka,doteraz na 45% som mal 258€
meszaros1 Napriek tomu že mi zvýšily z 45% na 55% invalidný dôchodok rozhodnutie čo som dostal suma je tá istá ako bolo na 45% takže 258€.
veronikasad Kedy si bol na prejednávaní invalidity a kedy ti prišlo rozhodnutie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Samozrejme odo dna uznania invalidity s vyssim percentom sa prepocita ID tak, ze osobny mzdovy bod sa vynasobi koeficientom 0,55 ( namiesto doteraz platneho 0,45 ). Cize napriklad pri priemernom osobnom bode 1, 46 zapocitanych rokoch a dochodkovej hodnote 10,9930 by bol vypocet nasledovny: 0,55 x 1 x 46 x 10,9930=278,20 EUR. Samozrejme vsetko zavisi od toho aky si mal POMB a aky pocet odpracovanych rokov.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..prečítaj si pozorne, podla akého zákona ti bol dôchodok priznaný na začiatku invalidity..pretože,ak si pracoval aj v 2.kategorii,tak musíš mať prepočet vo dvoch zákonoch ,teda mal by si tam mať aj takúto vetu ""vám bude vyplácaný ako plný"".a to podla zákona č.461/2003 a podla zákona 238/2015...pokial tú vetu tam máš, tak tvoj dôchodok bol vypočítaný na začiatku invalidity až do dňa odchodu do starobného dôchodku a vtedy sa ti suma pri zvýšených percentách nebude zvyšovať úmerne percentám, ale budeš mať rovnaký-teda podla prvého výpočtu...

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Neodpovedal si, kedy si bol na prehodnotení zdr.stavu. Predpokladám, že zo SP si dostal len Rozhodnutie o valorizácii pôvodného ID k 1.1.2016. Rozhodnutie o prepočítaní ID dostaneš do 4-6 týždňov od posudkovej komisie - so spätným doplatením rozdielu ID.

    prepočítanie invalidného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.