Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonani prace medzi dvoma SZČO

Zdravim. 8.8.2014 som dostal ponuku od nemenovaného pracovať vo Francuzsku ako CNC Frezar no podmienka bola založiť si živnosť. Po prichode mi dal podpisať (Zmluvu o vykonani práce). Nebolo v nej určene za akú odmenu tá bola dohodnutá ústne priamo z francúzom koľko mám tomu nemenovanému za každú hodinu faktúrovať. V zmluve je uvedené na dobu neurčitú. Aj keď podľa mňa je táto zmluva hluposť medzi dvoma SZČO. Teraz od 1.4.2016 som si našiel inú prácu na TPP v inej krajine a chcem to z nim skončiť. Ako som pozeral zákony najskor to bude asi ,,Dohoda o vykonaní práce,, takže tá sa dá uzatvoriť max na 1 rok a počas toho roka odpracovať max 350h. Otázka znie , nezanikla tá zmluva už k 8.8.2015? Alebo mu musím ešte nejako oznámiť ukončenie.
Ďakujem za pripadne odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Určite to nebude "Dohoda o vykonaní práce" - lebo tá sa riadi ZP. Ty vystavuješ faktúry - si szčo ... a ak chceš ukončiť spoluprácu - treba sa riadiť zmluvou, ktorú si podpísal - tam určite máš napísané, akým spôsobom môžeš ukončiť spoluprácu.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Pardón.
    Pozri si kópiu toho, čo si podpísal. Prípadne si spomeň, čo si to podpisoval a spomeň si na kľúčové body toho, čo si podpisoval... My to nemáme ako vedieť... A je dobrý zvyk, odkladať si to, čo podpisuješ, hlavne keď sa jedná o peniaze.
    SZČO sú obchodní partneri, nič iné.
    Či to bola dohoda o vykonaní práce? Pozri, čo ti vlastne posiela - či iba úhrady faktúr, alebo aj nejakú výplatu.
    Spolupracovať s niekým bez toho, aby si mal čokoľvek zaručené, to chce fakt gule...
    Naposledy upravil jslancik : 19.03.16 at 06:25
    1983Martin1983 Neposiela mi nič. Ja mu vystavím faktúru za práce vykonané v danom mesiaci. On spočíta svoju faktúru (nakoľko on tam tiež pracuje) a moju, vystavý celkovú francúzovi , ten mu na základe nej prevedie peniaze na jeho účet a on potom na základe mojej faktúry prevedie peniaze na účet mne, potom mi donesie aj moju podpísanú faktúru. A kópiu toho čo som podpísal mám no nemôžem nikde na nete ani v zákone nájsť takú zmluvu. Nadpis to má ,, Zmluva o vykonaní prác,,
    jslancik no zdá sa, že je to fakt zmluva medzi SZČO. A určuje podmienky vašej vzájomnej spolupráce. Preštuduj a riaď sa ňou.

    Dohoda o vykonani prace medzi dvoma SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.