Zavrieť

Porady

DP za príjem po skončení živnosti a 40 paušál

Ahojte poradáci, prosím poradte. Mám bývalu živnostíčku, ktorá skončila živnosť v 11/2014, potom sa zamestnala. V 1/2015 jej ešte prišiel príjem zo živnosti 70 eur, bola finančná poradkyňa. vyšla jej daň z tých 70 eur. Môže si ona uplatniť výdavky 40% z príjmov aj ked už nepodnikala, alebo ako to vlastne je? Ďakujem za každú radu. Pekný deň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Podaj dodatočné DP za rok 2014. Ku dňu skončenia podnikania mala upraviť základ dane o neuhradené pohľadávky - v čase podávania DP za rok 2014 o tomto príjme určite vedela.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kahu ona mi hovorí, že to je len nejaký doplatok provízie za poistky, že o tom nevedela. Musí si dať DDP? A môže si uplatniť tie výdavky 40% z príjmov? Ďakujem
    Xanti Veronika, pri skončení dotyčná netušila, koľko dostane. Za mojich čias si pamätám, že len chodili príjmy na účet, potom nič a asi po roku a pol po skončení činnosti došla platba, kt. výšku som nemohla tušiť a táto neprekročila 500e tak som to nepriznávala v DP, nakoľko živnosť som nemala ani som už nebola registrovaná v NBS ako finančný poradca. Vzala som to ako jednorázový príjem, oslobodený od dane. A ani som to v danovom nepriznávala.
    kahu presne ona mi to takto hovorí, že bola prekvapená že jej niečo prišlo. Je to iba 70 eur a neviem čo s tým teda...
    Xanti No ja som na tú platbu neprihliadala pri robení DP, nerobila som DDP, nechala som to tak. Ako jednorázový príjem.
    veronikasad Gabika, píše že príjem prišiel v 01/15, DP sa podáva do konca marca ... Ak to dá do 8-čky, zdaní celý príjem, ešte aj bude mať nedoplatok na zdr.poistení. Na druhej strane 70€ nie je tak veľa, tak je to na jej rozhodnutí. Zle som čítala príspevok, myslela som, že 70€ je daň, teda príjem oveľa vyšší.
    Xanti Mne prišlo kolo 200e fakt nepodávala som DDP, nedávala som do DP v tom roku ... proste bolo to menej ako 500e nemala som príjem z prenájmu tak som neriešila .
    kahu a myslíte že jej môžem dať tých 40% výdavkov z príjomv? Ja osobne by som to tam nedávala, radšej zaplatila by som 14 eur a bol by pokoj ale ona vymýšla že ked dám 40% bude mať menšiu daň, ale mne sa to zdá celé divné ked už nepodniká a bude si uplatňovať 40% výdavkov, odvody nemala už v podstate žiadne. a ten jednorázový príjem sa môže dať nie je to iba pri prenájme, neviem nemám s tým vôbec skúsenosti. Ďakujem za vaše odpovede
    veronikasad nie, nemôžeš. Pri príjme z § 8 nie je možné uplatniť paušálne výdavky. Vznikne jej aj nedoplatok na zdr.poistení, ako som písala vyššie.
      zbaliť

    DP za príjem po skončení živnosti a 40 paušál

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.