Zavrieť

Porady

DP

Dobry den,chcela by som sa poradit ohladom toho ako uviest vysku odvedeneho poistneho do DP u osoby ktora cast roka bola SZCO a cast roka pracovala na dohodu,ma pri sebe aj potvrdenie o odvedenom poistnom zo zdravotky,neviem ale z toho rozlisit co zaplatil ako szco.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad doklady o zaplatenom poistnom - okrem salda zo ZP nemáš ?
Zamaž osobné údaje a prilož potvrdenie zo ZP na Poradu
Silvia Dr. Poziadal ma znamy o vyplnenie DP,zdravotku si zrejme plati ako mu pride,neviem preto ako tam to poistne uviesy,lebo v casti szco by som mala uviesy poistne uhradene za obdobir kedy bol szvo a na konci DP zhrnut vsetko odvedene poistne aj vratane dohod,ci?
Katy a R prečítaj pozorne poučenie k vyplneniu DP ...
Silvia Dr. Poučenie k vyplneniu DP som si preštudovala, ale aj tak mi nie je jasna jedna vec ...... osoba pracovala časť roka na dohody a časť roka na živnosť, konkrétne od mája do decembra na živnosť, za toto obdobie si odvody do zdravotnej poisťovne neplatil, zaplatiť si to ide za rok 2015 až teraz, čo s tým? uvádzam to do DP ako poistné uhradené za rok 2015? alebo sa to už ráta do roku 2016?
veronikasad Poistné je VOZD v čase zaplatenia, teda v tvojom prípade v r.2016
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    DP sa robí na základe zodpovedajúcich dokladov.
    neviem, čo k tomuto dodať? odvody zamestnanca platí zamestnávateľ, odvody SZČO si platí sám.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.