Zavrieť

Porady

Likvidácia sro - konečné vyčistenie hlavnej knihy účtov

Zdravím,
A.) sro vstúpila do likvidácie 30.09.15 - predlikvidačnú závierku k 30.09.15 sme podali na DU. Je nutné robiť ďalšiu závierku k 31.12.15 ?? Alebo až keď vyčistíme účty hlavnej knihy a potom podáme k dátumu "vyčistenia účtov". /počítam, že niekedy v apríli 2016 by sa nám to mohlo podariť/.

B.) Vie mi niekto poradiť ako vyčistim účty v hlavnej knihe, aby som mohla úplne zlikvidovať sro a uzavrieť to ?
Mám zostatky na účtoch :
211 = cca 7000 €
411 = 5000 €
428 = 2520 €
429 = 530 € / to je strata, ktorá vznikla ku dňu likvidácie/

Ďakujem za všetky rady :-)

..... a ešte ma napadlo, čo s licenciou 480 €,ktorú sme zaplatili spolu s podaním závierky k dátumu likvidácie ......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    Podľa § 17 odst 6 Zákona o účtovníctve sa závierka zostavuje vždy, keď ÚJ uzavrie účtovné knihy.
    Podľa § 16 odst 6 Účtovná jednotka v účtovnom období odo dňa vstupu do likvidácie do dňa skončenia likvidácie otvorí účtovné knihy ku dňu vstupu do likvidácie a uzavrie účtovné knihy ku dňu skončenia likvidácie.
    Z toho mi vychádza, že účtovná závierka sa zostaví iba jedna a to ku dňu skončenia likvidácie.

    428/429 530 EUR = rozhodnutie VZ o krytí straty nerozdeleným ziskom
    428/364 - rozhodnutie o rozdelení zisku (1990 EUR btto, cca 1710 na výplatu spoločníkom)
    428/336 - rozhodnutie o rozdelení zisku (cca 280 EUR odvod do ZP)
    364/211 1710
    336/211 280
    ostane cca 211-5010 EUR, 411 5000 EUR (neviem kde, ale niekde sa Ti stratilo 10 EUR) -211/411 5000 EUR - to je už likvidačný zostatok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Podla mna je zbytocne vyplacat zisk standardnym sposobom, nakolko na rozdiel od likvidacneho zostatku je zatazeny zdravotnym poistenim.
    karacenka Neboli zrusene zdr. odvody z vyplatenych podielov aj z likvid. zostatku ?? Vraj to mali od r. 2016 zrusit, len to neviem nikde najst. Vsetky ucty uz mam nulove / vyplatila som 428 a 411/ akurat v pokladni mam minus 60,77 € -, aj strata mi vychadza 60,77 € - presne tolko boli naklady na na vselijake tie poplatky likvidacne /zauctovala som to 568/211 .... ako toto zlikvidovat, aby boli vsetky ucty vycistene uplne? .....Vypisem DPPO /pred zdanenim/...potom zauctujem stratu a hned aj pokrytie straty konatelom 211/429...tymto zapisom dostanem vsetky ucty na nulovu hodnostu a vypisem závierku /likvidacnu / ???? ....Uvazujem spravne ?? Dakujem
    Consultix Ako mohla ist pokladna do minusu? Ako ste nieco zaplatili, ked ste nemali peniaze?
      zbaliť

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Spolocnost, ktora je v likvidacii ma len jedno uctovne obdobie, a to od vstupu do likvidacie do jej ukoncenia. Ak sa uctovne obdobie neskonci do 31.12. druheho roku po roku, v ktorom vstupila do likvidacie, je povinna podat DP DzP PO a prilozit priebezne UZ za prislusne obdobia (nasledne vzdy k 31.12. v dalsich rokoch).
    Ak ukoncis likvidaciu teraz, v roku nasledujucom po vstupe do likvidacie, tak uctovne knihy uzatvaras ku dnu ukoncenia a je to zaroven aj poslednym dnom uctovneho obdobia.
    Za toto obdobie DL uz neplatis. Otazne je, ci budes mat danovu povinnost za obdobie likvidacie, alebo nie. Z predbeznych cisiel to nie je jasne.
    Nerozdeleny zisk z predchadzajucich obdobi (po uhrade straty) by som nerozdeloval, nechal by som to prepadnut do likvidacneho zostatku, nakolko z toho uz neplatis DP.
    Naposledy upravil Consultix : 20.03.16 at 23:27 Dôvod: preklepy, ako vzdy...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    karacenka ...teda staci, ked podam likvidacne danove priznanie v aprili 2016 ?? Nemusim sa nahanat,aby som to stihla do 31.03.16 ?? Lebo fakt nestiham :-/
    KloferHladny Consultix to už písal: § 41 odst 4 Zákona 595/2003: Zdaňovacie obdobie daňovníka, ktorý vstúpil do likvidácie, sa začína dňom jeho vstupu do likvidácie a končí sa dňom skončenia likvidácie. Ak sa likvidácia neskončí do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie, končí sa toto zdaňovacie obdobie 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie. Ak daňovník neskončil likvidáciu do 31. decembra druhého roka nasledujúceho po roku, v ktorom daňovník vstúpil do likvidácie, je až do skončenia likvidácie zdaňovacím obdobím kalendárny rok. Ak sa likvidácia skončí v priebehu kalendárneho roka, končí sa toto zdaňovacie obdobie dňom skončenia likvidácie. Ak sa na daňovníka v likvidácii vyhlási konkurz, zdaňovacie obdobie sa končí dňom predchádzajúcim dňu vyhlásenia konkurzu.
    A teda zdaňovacie obdobie neskončilo, DPPO nepodávaš. Ak bude likvidácia ukončená 30.04., DPPO máš povinnosť podať do 31.07.
    karacenka super :-)...dakujem, odpoveď potešila :-)
      zbaliť

    Likvidácia sro - konečné vyčistenie hlavnej knihy účtov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.