Zavrieť

Porady

narok na socialnu podporu

Dobry den, pracoval som v zahranici 15 rokov. Nedavno som dostal lukrativnu pracovnu ponuku na Slovensku, ktoru som vzal. Po mesiaci vo firme mi oznamili, ze im nevysiel nejaky kontrakt a ze tym padom pre mna nemaju pracu ..... Mam narok na nejaku socialnu podporu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ano, ak si pracoval v zahraničí aj na SK na pracovnú zmluvu, vznikne ti nárok dávku v nezamestnanosti. Zaeviduj sa na UP a po obdržaní rozhodnutia o zaradení do evidencie uchádzačov o zamestnanie požiadaj o dávku v nezamestnanosti v sociálnej poisťovni. K žiadosti je nutné priložiť potrebné tlačivo zo zahraničia.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tony 1525 a nieje tam urceny nejaky casovy termin ako dlho musim pracovat na SK?
    veronikasad Podrobnejšie informácie ti poskytnú na SP, ak by si na SK nepracoval vôbec, dávka v nezamestnanosti sa vybavuje ťažšie...

    Na UP sa treba zaevidovať do 7 kal. dní od skončenia prac.pomeru, lebo keď prídeš neskôr zaevidujú ťa až ododňa doručenia žiadosti a chýbajúce dni si musíš doplatiť v zdr.poisťovni ako samoplatitel.
    veronikasad http://www.socpoist.sk/davka-v-nezam...ka-unia/34684s
    tony 1525 dakujem velmi pekne za info, zajtra teda pojdem na urad. Tu skvelu spravu, ze uz nemam flek som dostal dnes ....
    veronikasad Vybav zajtra, lebo štvrtok je nestránkový a po Veľkej noci už bude 8. deň a soätne ťa nezaevidujú.
      zbaliť

    narok na socialnu podporu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.