Zavrieť

Porady

Hlásenie za rok 2015 - uvádzanie daňového bonusu v časti V.

Neni mi jasné či môžem uviesť sumu daňového bonusu v časti V. za zamestnanca, ktorému bolo vykonané RZD a daňový bonus mu bol cez rok vyplatený.
Alebo to uvádzate iba ak si cez rok neuplatňoval DB ale až v ročnom zúčtovaní?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maaaria je offline (nepripojený) Maaaria

    Maaaria
    neviete poradiť, aj ja by som potrebovala vedieť keď si zamestnanec uplatnil daňový bonus až v RZD, do ktorých riadkoch v ročnom hlásení ho mám uvádzať na sumarnej strane.
    ďakujem
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    KvetkaK Uvedieš to v časti V. na radok 11....tu sa uvádza suma daňového bonusu, na ktorú zamestnancovi vznikne nárok pri vykonaní ročného zúčtovania (bod 8 vo vysvetlivkách dole)
    Kristina27 Riadok 11 ► uvádza sa suma daňového bonusu z r. 10 ročného zúčtovania, ktorá bola zamestnancovi v bežnom zdaňovacom období priznaná pri ročnom zúčtovaní v úhrne na všetky deti, ktorých počet sa vyplní v druhej časti riadku 7 (počet detí). V druhej časti riadku 11 sa vyplní počet mesiacov, za ktoré bol zamestnancovi daňový bonus priznaný.

    Pozor, pri počte detí 2 sa uvádza počet mesiacov (ak ide o celý rok) 24 (2x12).
    Maaaria ďakujem za odpoveď, len na doplnenie-v časti I. vyúčtovanie dane - nikde neuvádzam uplatnený DB až v RZD?,
    a tento DB uvádzam aj v mesačnom prehľad za marec? vopred ďakujem!
      zbaliť

    Hlásenie za rok 2015 - uvádzanie daňového bonusu v časti V.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.