Zavrieť

Porady

účtovná závierka v JU potvrdenie

Prosím o radu, aké je potvrdenie k podaniu účtovnej závierky v JÚ? Alfa mi žiadne neponúka...ako potom viem dokázať, že som to podala? Lebo keď to podám na DÚ nič mi z toho nezostane.
Naposledy upravil butterfly777 : 22.03.16 at 18:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Na stránke FS nájdeš potvrdenie o podaní DP.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    butterfly777 Potvrdenie o podaní DP mám, len som myslela, že je zvlášť potvrdenie aj pre účtovnú závierku
    veronikasad Vytlač si 2x-kopiu ti pri odovzdávaní potvrdia
    butterfly777 dakujem
    Betina2 no práveže nám minulý týždeň potvrdili iba daňové priznanie a závierku si len vzali, ale nám náš kus pri odovzdávaní neopečiatkovali, takže DP mám orazené a UZ nie....neviem, či ju teraz nemám ešte naviac vložiť do obálky a poslať poštou ...vlani ju nepečiatkovali, no vlani bola súčasťou počtu príloh, teraz sme ju nemali napevno zošitú s DP, ale zošitú samostatne a priloženú spinkou k DP...pani to ale vraj kontrolovala a prebehla celé, tak nechápem, trochu mám obavy, či nám uznajú podanie závierky bez pečiatky DU....keď ju natvrdo zošijem s opečiatkovaným DP, neviem, či to postačí ...
    kn-alka čo stresujete? na vlastné si dali pečiatku, len tebe nedali pečiatku na kópiu - nemaj boja, UZ je podaná a basta - ja mám neopečiatkovaných UZ habadej a nestresujem
      zbaliť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    V ALFE vystavíš DP a ak ho dáš tlačiť, ponúkne ti aj tlač potvrdenia.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    účtovná závierka je súčasť, príloha daňového priznania, takže nemá zvlášť potvrdenie.. potvrdenie o podaní daňového priznania stačí..
    ak podávaš papierovo, na potvrdenie o podaní DP nalepí pracovníčka DU čiarový kód rovnaký ako na závierku, a čiarový kód rovnaký ako na DP..
    ak elektronicky, vytlačíš si potvrdenie o prijatí DP a závierky v histórii komunikácie-prijaté dokumenty..
    butterfly777 Ale vraj už nie je závierka prílohou DP, môže sa odovzdať aj samostatne, preto sa na to pýtam. Asi vytlačím jednu navyše a nech mi tam hodia razítko.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Napis si jednoduche potvrdenie, podobne tomu o podani DP.

    Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

    Betina2
    UZ JU sa už nepočíta do počtu príloh DP. Podľa mňa by to mali oraziť ako samostatný dokument, veď dole na závierke je predsa na pečiatku DU miesto, nechapem, prečo to teraz nepečiatkujú . Keď podávam elektronicky, tak UZ ide ako samostatný dokument a aj potvrdenku o podaní mám pre ňu samostatnú...nechapem, prečo nám to neorazili Neviem čo s tým teraz po týždni urobím, predpokladám, že u tej preberacej pani to viacerí tak majú neorazené.
    kn-alka nestresuj - UZ je podaná, to že ty na kópii nemáš pečiatku je minimum - ja ich nemám na veľa UZ a nič si z toho nerobím

    ... keď posielaš poštou, tiež máš len podací lístok a nič sa nedeje
    Betina2 OK, dík to ten dátum v kalendári =D

    účtovná závierka v JU potvrdenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.