Zavrieť

Porady

Dohoda o pracovnej činnosti - rozsah hodín

Musí dohodár odpracovať do 10 hodín každý týždeň? Nesmie v jednom napr. 14 hodína v druhom 5?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    V zakone je to jasne uvedene:


    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti
    (1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    - nie je tam uvedena moznost priemerovat na tyzdne za nejake obdobie

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moze, tie hodiny mu musia "sediet" priemerne na tyzden za dohodu.
    Moze aj 20 hodin kazdy druhy tyzden. Staci dohodnut.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions myslela som 1 týždeň 14 hodín a druhý týždeň 5 hodín, keď by bolo potrebné. Ja som bola tiež v tom, že sa to priemeruje, a mali sme kontrolu z inšpektorátu a dohodár jeden týždeň prekročil 10 hodín, ale za mesiac hodiny sedeli...vraj nám hrozí pokuta
    avalik nesuhlasim, ZP to neuvadza
    marions Myslíte, že to bude veľká pokuta?
    Mila123 možno ani ste neporušili ZP, prečo?
    dávali ste nejaký doklad, spomínali ste ako počítate pracovný týždeň? v ZP nenájdeš presné označenie prac. týždňa......
    pozri si § 85, ods. 3

    (3) Na účely určenia rozsahu pracovného času a rozvrhnutia pracovného času je týždňom sedem po sebe nasledujúcich dní.

    nikde som nenašla, že týždeň musí začínať pondelkom.....
    marions Ďakujem veľmi pekne, trošku ste ma potešili
    ivka70 Da sa to rozlozit tak, ze to bude 10 hodin v 7 po sebe nasledujucich dnoch, nie viac.
    marions a keď to vyjde, tak ako to zdôvodním?
    ivka70 Pozri, ak napr. dohodar bude pracovat pondelok, utorok, stvrtok a piatok po 5 hodin (spolu 20) a dalsi tyzden , kedy dohoda plynie, pracovat nebude, tak staci zdovodnit, ze jeho pracovny tyzden zacina stredou, tym padom prvy tyzden do prvej stredy odpracoval 10 hodin a druhy tyzden od prvej stredy do druhej stredy zasa 10 hodin. Vsetko je v ramci zakona.
      zbaliť
    Dobrý deň, k tejto téme sa chcem spýtať niekoho ešte na jednu vec? Maximálny počet hodín v týždni mi je jasný, ale - musí dohodár odpracovať tieto hodiny? Mám slečnu, na dohodu, s ktorou som sa dohodla, že bude prihlásená, ak by sme potrebovali pomoc, ale neodpracovala po sebe dva nasledujúce kalendárne mesiace, pretože diaľkovo študuje a poradili sme si aj bez nej. Pani v sociálnej poisťovni má s tým problém.
    Naposledy upravil Emily0108 : 08.07.16 at 15:57

    Dohoda o pracovnej činnosti - rozsah hodín

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.