Zavrieť

Porady

Šľahačka a stužovač

Keďže sa mi to nedarí, tak nepoužívam stužovač do šľahačky, lebo keď mám vychadenú smotanu na šľahanie a do nej pridám stužovač, tak ten sa mi nikdy nerozpustí a sú v šľahačke nechutné hrudky.
Prosím Vás, kde robím chybu? Alebo snáď je nutné, aby šľahačka mala len izbovú teplotu???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Lila ja veľmi často robievam šľahačkovú banánovú tortu a nikdy v živote v mojej domácnosti sa stužovač na šlahačku nekupoval . Vyšľahám len čistú smotanu a torta vydrží .Tak isto akékoľvek rezy so šľahačkou .

    saili je offline (nepripojený) saili

    saili
    Ahoj

    ja používam stužovač na šlahačku, raz sa mi stalo že som mala hrudky. ja dávam vždy šlahačku spolu so stužovačom do misky a vyšlahám to. a nemám s tým problém.
    ale bez stužovača vydrží šlahačka tiež, samozrejme záleží ako dlho ju skladuješ...pokiaľ je koláč alebo torta dobrá....tak je to raz dva preč.....

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Lila
    Keďže sa mi to nedarí, tak nepoužívam stužovač do šľahačky, lebo keď mám vychadenú smotanu na šľahanie a do nej pridám stužovač, tak ten sa mi nikdy nerozpustí a sú v šľahačke nechutné hrudky.
    Prosím Vás, kde robím chybu? Alebo snáď je nutné, aby šľahačka mala len izbovú teplotu???
    Ja používam stužovač, keď robím šlahačkovú tortu, na zdobenie. Aby sa mi netvorili hrudky, zvyknem rozmiešať s troškou smotany a ostatok smotany dolejem a šľahám ďalej. Šľahačku šľahám vždy vychladenú.Mne sa práve bez stužovača nedarí vyšľahať šľahačku, aby držala aspoň hodinu.
    Elena Navrátilová
    Môže sa použiť na spevnenie šľahačky aj prášková želatína. Stužovač najprv po troške sypať do šľahačky a miešať len zľahka lyžičkou. Až potom šľahačom a pod. Treba tam zachovať postupnosť, sypať po menších množstvách a určite sa zadarí. Na krémeš a tak, keď má šľahačka mať dlhšie tvar, doporučujem práškovú želatínu.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Mňa mama naučila tak, že ak šľah. smotanu deň pred šľahaním prevarím (teda nie doslovne, len nechám zovrieť a hneď ostavím), dám ju do chladničky do druhého dňa (musí byť naozaj dobre vychladená), potom vyšľahám, tak drží super

    PS: nepoužívam takto ale trvanlivú šľah. smotanu, tá mi neviem prečo potom nechce držať...

    Lila je offline (nepripojený) Lila

    Lila
    Vďaka za rady. Asi ju naďalej budem robiť "bez". Veď i tak takáto mlsota
    u nás dlhšie nevydrží ako do príchodu návštevy.

    V prípade nutnosti vyskúšam práš. želatinu. S tým varením šľahačky deň vopred -to poznám z receptu Harlekín. Len neviem, či by mi tú šľahačku do rána niekto z chladničky nevylízal! To je pre mňa riskatný prac. postup.

    Šľahačka a stužovač

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.