Zavrieť

Porady

príspevok na ubytovanie

prosím Vás, môžem zaúčtovať príspevok na ubytovanie vyplácaný z pokladne zamestnacom na účet 518? Je to daňový výdavok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Neupresníš aký výdavok, aké ubytovanie? ALe v zásade je to nedaňový náklad spoločnosti a nepeňažný príjem zamestnanca.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica čiže zaúčtujem na 518 alebo 548 a v daňovom ako pripočitateľnú položku? a je to peňažný príjem zamestnanca, nakoľko sa mu to vkladá na účet v hotovosti mimo výplat.
    Tweety ale nie sú to služby, skôr by som to dala zo SF
    yvica a potom účtovanie by bolo 472/211 ale to nie je čerpanie SF? nemám teda zaúčtovať na nedaň. výdavky na 548?
    yvica prosím Vás ešte raz, firma prispieva na ubytovanie zamestnancov a vkladá im to na účet, ja to účtujem ako nedaň, výdavok na 548/211 a v daňovom som to dala ako pripočitateľnú položku. Ako by to malo byť správne? nejako mám z toho hokej. teraz mi to platili z účtu, aké účtovanie keď na účte sa nemôžu účtovať nákladové položky? ĎAKUJEM
      zbaliť

    príspevok na ubytovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.