Zavrieť

Porady

Účtovanie dotácie z PPA

Prosím Vás o radu. S.r.o. dostala v roku 2015 vyplatené dotácie z PPA na ornú pôdu. V marci to boli dotácie za rok 2014 a v decembri za rok 2015. Nakoľko ide o malú s.r.o., zaúčtovaním na účet výnosov vyjde ako výsledok hospodárenia dosť vysoký zisk a z toho plynúca danova povinnosť... Preto sa pýtam, či sa nedá dotácia z decembra preúčtovať nejako inak - čítala som niekde že cez účet 384 a budúci rok to dať do výnosov..., resp. použiť to v roku 2016 na nákup stroja v pribl. cene tejto dotácie...ale neviem, či je to v súlade so zákonom... Dakujem za každú radu, neviem sa dopátrať, ako to urobiť a termín tlačí
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Bohužiaľ, pri tomto type dotácie nie je možné ich rozpúšťať oproti výdavkom. Teda to znamená, že dotácia sa celá zdaní v období, kedy bola pripísaná na účet. Ja som to tiež riešila tento rok ale v JU.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tinka266 Ďakujem za odpoveď. Tak to ste ma teda nepotešili... môžem sa opýtať, v akom predpise alebo zákone to nájdem? Vdaka.
    mondes tu na porade je to už riešené, napr. aj tu:
    http://www.porada.sk/t205585-zdaneni...a-pre-shr.html
    tinka266 Dakujem, už som čosi preštudovala
      zbaliť

    Účtovanie dotácie z PPA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.