Zavrieť

Porady

Príjmy ČR a Daňové priznanie

Chcem sa spýtať, akú metódu použiť pri vyplnaní DP - metódu zápočtu alebo vyňatie. Osoba pracovala 6 mes. v ČR, odvádzala odvody a vo výplatných páskach neviem, či je to daň - odvádzala aj daň zo mzdy. (Zálohová daň po slevách 15 %)Znamená to, že mu zamestnávateľ odvádzal daň? Môže v takom prípade použiť metódu vyňatia? Nie som si istá. Ďakujem !
4 komentárov     zbaliť
ivka70 A preco nemas potvdenie o zdanitelnej mzde z CR?
kn-alka prílohou k DP je potvrdenie o zdaniteľnej mzde, nie výplatné pásky. Ak ešte nemáš, podaj odklad podania DP a od zamestnávateľa si vypýtaj potvrdenie
Maria129 Lenže on nedostal od zamestnávateľa také potvrdenie, len výplatné pásky má. Poslal mi to nedávno. On tam už nepracuje. Potom pol roka pracoval v SR. Podľa mňa sa môže na základe tohto, je tam všetko pekne vidieť, hrubá mzda, poistenie a daň.
Maria129 Ešte otázočka. kolonka - Zálohová daň po slevách 15 % to znamená daň zaplatená zo mzdy? Lebo ked to odrátam od hrubej mzdy tak mi vyjde čistá mzda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Metódu vyňatia môžeš použiť vždy - je tam poznámočka: ak táto metóda je pre daňovníka výhodnejšia

    (3) Metóda vyňatia príjmov podľa odseku 1 sa uplatní, ak daňovníkovi s neobmedzenou daňovou povinnosťou plynú príjmy zo závislej činnosti
    a) za prácu vykonávanú pre Európsku úniu a jej orgány, ktoré boli preukázateľne zdanené v prospech všeobecného rozpočtu Európskej únie, alebo
    b) zo zdrojov v zahraničí, zo štátu, s ktorým Slovenská republika nemá uzavretú zmluvu, a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľne zdanené.
    c) zo zdrojov v zahraničí zo štátu, s ktorým Slovenská republika má uzavretú zmluvu a tieto príjmy boli v zahraničí preukázateľné zdanené, ak je tento postup pre daňovníka výhodnejší.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria129 Viem, čítala som to, len potrebovala som to zrozumiteľnejšie od niekoho vedieť, lebo tieto zákony sú tak ´´pekne´´ písané Ďakujem. A čo by bolo v prípade, že tam nebol zdnanený príjem, môže si i v tedy použiť metódu vyňatia príjmov?
    Anik ak je to príjem zo závislej činnosti tak áno
    Maria129 áno bol to príjem zo závislej činnosti. Takže môže to použiť i v takom prípade. Dobre, ďakujem veľmi pekne. A ešte sa vás spýtam, ze zálohová daň po slevách na výplatných páskach 15 % to je daň zrážaná zo mzdy? Viete? Ďakujem
    Anik môže, ale zrejme treba urobiť aj daňové priznanie v ČR ak nebolo uurobené RZD
    Maria129 Musí podať DP aj v ČR?
    1, Má tam prechodný pobyt
    2. pracoval v ČR 01-06/2015
    3. jeho príjmy boli vo výške 345 274 Kč. Daň zaplatená: 56 940 kč, oplatí sa mu to?
    4. Trvalý pobyt má tu na SVK
    Ďakujem
    Anik doplnila som Ti do príspevku
    Maria129 Ďakujem. A vedeli by ste mi poradiť, kto robí tieto daňové priznania ČR?
      zbaliť

    klarissa je offline (nepripojený) klarissa

    klarissa
    Ja mám doklad o vykonanom ročnom zúčtovaní a urobila som to z toho dokladu, vraj si to všetci slováci takto berú a stačí to.

    Treba pri takomto príjme z ČR vyplniť aj oddiel IX ? vedel by niekto ?
    Maria129 ano treba tam uviesť kod 203 - ČR a výsku príjmov a výdavkov z ČR

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Pri týchto príjmoch môžeš použiť metódu vyňatia ako to tu už bolo spomenuté
    zamestnávateľ mu odvádzal daň - ak tam má nejakú sumu a v tom prípade by mal mať aj preplatok na dani v ČR o ktorý treba požiadať prostredníctvom českého daňového priznania, zaplatená daň sa v SVK daňovom priznaní nikde nespomína je to pre SVK nepotrebný údaj.
    V tomto prípade ešte netreba zabudnúť na vypísanie oddielu IX
    platí aj pre klarissa.

    on musí podať DP v ČR
    pýtaš sa či sa mu oplatí podať DP v ČR - určite áno, ušetrí min. na pokute za nepodanie DP.
    Je možné , že tam výjde aj preplatok dane nakoľko má nárok na celú odp. položku
    Naposledy upravil Anik : 30.03.16 at 08:28
    Maria129 Veľké ĎAKUJEM!

    Príjmy ČR a Daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.