Zavrieť

Porady

DP sžčo za 20 dní/2015

Dobrý deň , ako vyplniť DP keď manžel ukončil živnosť 20.1.2015 , nemal žiadne príjmy ani výdavky . SP aj ZP sme platili na splátkový kalendár až do 8/2015 ... ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Píšeš , že nemal žiadne výdavky, ale veď mal splátkový kalendár na SP a ZP - je to jeho výdavok
    k 20.1.2015 sme povinný vysporiadať všetky pohľadávky, záväzky a ak zostali nejaké zásoby tak aj tie
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Salinka ďakujem za odpoveď , no to mi pri vyplnení veľmi nepomôže pretože nie som účtovník
    kn-alka nikto za teba nebude vyplňovať DP, spýtaj sa na konkrétnu otázku, ktorej časti, ktorému riadku nerozumieš

    a DP sa podáva z celoročných príjmov, nie len z podnikania

    Ak však nebol potom už nikde zamestnaný, a jeho celoročné príjmy nepresiahli 1901€, nemá povinnosť podávať DP. - ak teda nechce vykázať stratu zo zaplateného poistného
    Salinka bol zamestnaný jediný mesiac 6/2015 a výplatu mal 296,06 € ... žiadne iný príjmy nemal ... je oveľa pohodlnejšie keď zarába a všetko platí manželka ...
    Takže by som teda nemusela to DP vôbec podávať ?
    Jarka 1 Nemusí podať DP, z uvedeného príjmu nevznikla povinnosť.
    Salinka Ďakujem veľmi pekne , mám o jednu starosť menej ... pekný zvyšok dňa prajem všetkým
      zbaliť

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    DP podávaš zo všetkých príjmov za celý rok 2015, nielen z podnikania za 20 dní. To nemal od 21.1.2015 do 31.12.2015 vôbec žiadne iné príjmy napr. zo zamestnania?
    Salinka ešte mal jeden príjem za 6/2015 zo zamestnania ... skoro som na to zabudla , takže DP typ A ? A výdavky mám ako urobiť , paušálne ? Čo sa týka sp a zp - zrátam všetky sumy ktoré sme platili na splátkový kalendár v roku 2015 ?
    Jarka 1 Nie typ A!!! Ak mal časť roka aj živnosť, tak musí podať typ B. Príjem zo živnosti žiadny a výdavky spolu poistné, takže bude strata. A samozrejme uviesť aj príjmy zo zamestnania podľa potvrdenia od zamestnávateľa.

    DP sžčo za 20 dní/2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.