Zavrieť

Porady

DP "B" r. 73

Dobrý deň, prosím o radu, som SZČO a som súčasne zamestnaný (mám súbeh). V zamestnaní poberám v podstate minimum, ako SZČO som bol doteraz vždy v minimálnom pluse, teraz som prvý raz nemal žiadny príjem. Náklady (prenájom priestoru, mini-energie) cca 1500e do účtovníctva dávam - keďže existujú. U zamestnávateľa si neuplatňujem NČ na daňovníka - čiže na konci mi DÚ každý rok vracia preplatok. Riadok 73 u DP B (tomu alikvotný riadok doteraz som každý rok zakrížikoval) zakrížikujem? čiže uplatním si NČ na daňovníka, aj keď som ako SZČO teraz v mínuse?
veronikasad aku sumu máš na r.72?
gufy vyššiu ako na r.73 - stačí takto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ano, zakrížkuješ riadok 73 a uvedieš sumu 3803,33, rovnako aj na r.77.
    Na r. 78 a 80 uvedieš základ dane a na r. 81 vypočítanú daň z r. 80.

    Sumu zrazených preddavkov od zamestnávatela uvedieš na r.104 a keďže si si neuplatňoval NČZD u zamestnávatela, vznikne ti preplatok na dani, ktorý uvedieš v r.110. (preplatok by mal byť min. 19 % z 3803,33)

    Stratou z podnikania si nemôžeš znížiť základ dane zo závislej činnosti. 1/4 straty z roku 2015 môžeš umoriť=započítať, ak vykážeš zisk v roku 2016
    gufy Ďakujem za rýchlu a super odpoveď! Ostatné kontrolujem súbežne s vyplňovaním pomocou elektronického DP KROS, ale každé upresnenie sa určite vždy zíde!

    Ozaj, zvyknú na takéto zmeny DÚ reagovať návštevou ?
    kn-alka prečo by mali?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.