Zavrieť

Porady

docasne pridelenie medzi CR a SR

Dobry den,


prosim o radu v nasledovnej veci: Spolocnost z CR ide podpisat dohodu o docasnom prideleni zamestnanca so spolocnostou z SR. Teda CR spolocnosti docasne prideli svojho zamestnanca SR spolocnosti. Tento zamestnanec je obcan SR s trvalym pobytom v SR. Na socialne aj ydravotne poistenie je prihlaseny v CR. Pracu bude vykonavat v Bratislave. Dohoda sa uzatvara na dobu 5 mesiacov.

Pri docasnom prideleni medzi 2 SK zamestnavatelmi mi to je jasne... mzdu vyplaca zamestnavatel, u ktorého ma zamestnanec riadnu pracovnu zmluvu, nasledne to podla dohody prefakturuje uzivatelskemu zamestnavatelovi.

Ale ako treba postupovat v tomto konkrétnom pripade?


Mzdu ma vystavit CR zamestnavatel aj ceskymi zdravotnymi a socialnymi odvodmi a s ceskou danou zo zavislej cinnosti? Alebo treba postupovat inakcie? Ak ano - ako prosim?





Vopred vdaka za radu a pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Krok 1 je uzavrieť zmluvu o dočasnom pridelení zamestnanca; český zákonník práce rozlišuje medzi dočasným pridelením zamestnanca a agentúrnym pridelením zamestnanca. Dočasne prideliť zamestnanca možno až po 6 mesiacoch od jeho zamestnania.
    Krok 2 je vyžiadať si od českej sociálnej poisťovne certifikát A1 podľa ktorého zamestnanec ostane v českom systéme sociálneho poistenia, ak sú splnené podmienky vyslania.
    Ale pozor, dane bude zrejme povinný platiť slovenský úžívateľský podnik podľa §5 ods. 4 zákona o dani z príjmov a článku 14 ods.2. písm. b) zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia medzi SR a ČR

    docasne pridelenie medzi CR a SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.