Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Niekomu môže apartmán evokovať na základe dovolenkových pobytov nadštandard, pravda je však v skutočnosti opačná.

    Apartmán je klasifikovaný ako nebytový priestor.
    Stavebný zákon, katastrálny zákon a ani územný plán nepoznajú pojem apartmán.

    Už Ti bolo vysvetlené v inej téme.
    http://www.porada.sk/t282485-rozdiel...ml#post2843619

    Ale asi si nepochopila rozdiely...radšej nefabuluj, nemá to význam.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fabulous ivka napisala opak ako ty,takze ja velmi dobre chapem
    fabulous radsej keby si napisal kde sa dozviem so 100% istotou ze je to byt,diky
    buchač Ivka napísala prax...(link mi ale nejak nefunguje).

    Kataster zapíše síce ako BYT, no nie ako APARTMÁN...

    Už to konečne pochop, tu ide o slovíčkovanie zo strany predajcu, aby ojebabral kupujúceho, že ide o niečo viac.

    Preštuduj poriadne nasledujúce...
    http://www.bratislavskenoviny.sk/naj...page_id=326117
    ivka70 cital si ten prilozeny link?
    mas to tam napisane
    a je tam aj to, co pise buchac
    takze citaj

    a buchac, v linku je vysvetlenie advokatskej kancelarie. ... mne link funguje
    fabulous vsetko toto som prestudovala,dik ,neviete jednoducho odpovedat na otazku
    ivka70 Ak si to vsetko prestudovala a vies citat s porozumenim, naco kladies taketo otazky???
    fabulous takze ivka kde dostanem 100%odpoved ci kupujem ozaj byt a nie apartman?diky
    misoft @fabulous: nempochopila? Tak polopatisticky: apartmán ako taký NEEXISTUJE! Je to buď byt a developer ho "prezentuje" ako niečo viac nóbl (aby prachy vyťahal) a kataster to zapíše ako byt a vydá LV na BYT, alebo je to prerobený kancelársky priestor na bývanie (ale nie je to byt podľa noriem), developer opäť z teba prachy vytiahne, ale kataster nevydá LV ako na byt, ale ako na nebytový priestor. A budeš v ****, pretože už to ako byt nepredáš, len ako kanceľ, sklad....
    buchač ivka70 (Dnes 22:20) Ak si to vsetko prestudovala a vies citat s porozumenim, naco kladies taketo otazky???
    ==========================

    Ivka

    Ja Ti čítam a čítam....a nechápen,že jeden nechápe.
    Čítal som aj inú tému, presnejšie túto
    http://www.porada.sk/t282485-rozdiel...ml#post2843619

    Táto téma obnáša aj určitú firmu...takže vychádza len jedno vysvetlenie.
    Pekne krásne zašitá reklama.
    fabulous nem pochopil si ty,,ja nepotrebujem vediet pojem apartmanu,,ale potrebujem vediet ci ozaj ide o byt a nie apartman,kde mi daju na to 100% odpoved?cize odpoved na moju otazku nevies
    buchač https://i.nyx.cz/files/00/00/14/94/1...e=roulette.gif
    fabulous ivka,buchac atd,,predstavte si,ze idete kupovat byt v novostavbe,rk ho prezentuje ako byt,ale co ked klame a ide o apartman a nie byt?ako by ste si to overili?,na lv je vedeny ako byt,dakujem
    ivka70 Znalec ti da 100% odpoved, zaplat si znalecky posudok.
    Dalej, ak by si vedela citat s porozumenim a dostala sa ku kolaudacnemu ci stavebnemu povoleniu, tak tam to je uvedene tiez.
    Na internete ani na porade to ukryte nie je
      zbaliť

    moze byt apartman v novostavbe vedeny na LV ako byt?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.