Zavrieť

Porady

Vrátené poistné zo zdrav. pois. v MRP

Zamestnancovi bol spätne priznaný invalidný dôchodok,urobila som aditívne mesačné hlasenia, vznikol rozdiel (preplatok poistného), ale neviem ako v mzdovom programe MRP mu vrátim toto poistné, neviem aké nastavenie a kde mám v mzdovom číselníku vytvoriť položku VRATENE POISTNE ? Prosím vie mi niekto poradiť ? Pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    magdika je offline (nepripojený) magdika

    magdika
    pôjdeš do mzdy pracovníka na úplné údaje mzdy tam si rozklikneš jeho zdr. poisťovňu a dáš tam sumu čo mu chceš vrátiť ale len tú sumu nie VZ a dáš tú položku chrániť vysvieti sa ti na zeleno a tak isto aj poistné organizácie ak je tam preplatok potom musíš znova prepočítať poistné organizácie
    neviem, či je to zrozumiteľné, ja som tak teraz robila vrátenie poistné v soc.p u dôchodcu. ale najprv som musela poslať opr. výkazy
    JanaS Ďakujem, rozumiem .V účtovnom soft, MRP dávam rozdiel v poistnom cez chránenú položku. Vďaka.

    Vrátené poistné zo zdrav. pois. v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.