Zavrieť

Porady

Ako získať financie na dom pre klubovňu a CVČ

Zdravím vás, pred časom sme uvažovali že by sme u nás v dedine odkúpili jeden dom po starej krčme a využívali by sme ho ako priestory pre naše spoločenstvo a niečo ako centrun volneho času. Budu to priestory hlavne pre mladých ale dali by sa tam aj nejaké menšie akcie robiť.
Vybavenie a údržbu a si ako tak vieme aj snáď s pomocou dediny predstaviť no zafinancovať kúpu takého priestoru si dovoliť nemôžme sami.

Moja otázka je teda či poznáte nejaké stránky prípadne kam sa obrátiť s tým či by nám vedeli prispieť ?

Zatiaľ máme len nejaké desiatky + možno by sme nejakú zbierku urobili ale nevieme čo ďalej ako približne postupovať viac.

Odhadovaná suma bude podla mňa cca 10-20 tisíc .. bude záležať od stavu, pretože je to už niekoľko rokov zavreté.

Za každú akúkoľvek pomoc budem vďačný

BTW- myslíte že je lepšie majitela osloviť osobne alebo cez realiťáka ?
Naposledy upravil Patrik Murárik : 07.04.16 at 12:13 Dôvod: doplnenie otazky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A dedina by nevedela taku budovu kupit a vyuzivat ju na kulturne aktivity?
    Tam ste skusali?
    Dalo by v takom pripade mozno pozidat o nejake fondy, keby ste dobre vypracovali projekt.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Patrik Murárik no dedina už má svoj kultúrny dom + je tu možnosť využívať priestory pod školkou ale o tie sa delíme asi s ďalšimi 4-5 skupinami ludí a ešte je tu pastoračné centrum ktoré máme viacmenej volné ale tam s tými priestormi nemožme pracovať, chodia tam aj iný ludia a občas je tam nejaká oslava alebo kar
    .. čiže preto chceme niečo čisto vlastné ..
    Chceme osloviť organizacie ako zksm, iuventa a pod. no radi by sme vedeli aj o niečom ďalšom konkrétne ak by sa dalo

    btw. čo som čítal tak eurofondy na podobné veci dostavaju vraj len mesta nad 5000 obyvateľov a my sme dedinka s 1500 ludmi cca
    ivka70 Ak je vasa obec taka aktivna, a ma uz 2 centra a "len "1500 obyvatelov, tazko uz na dalsie centrum prispeje.
    Tazke hladat jedine sponzora.
    Patrik Murárik práveže ani veľmi nie, priestory pod školkou využíva zakladna a umelecká čkola väčšinu času cez rok, kultúrny dom je viacmenej nepoužitelný, tam je iba jedna hala kde mame raz do roka ples a pastoračné je síce využitelné ako tak no s priestormi už inak robiť nemožme

    Táto naša myšlienka je založená na tom aby sme urobili druhý domov pre mládež v obci, mladý nemajú kam chodiť moc a takto by sme s nimi mohli pracovať.
    Naša skupina ma cca 20 ludí a mladých je zhruba 100 s ktorými by sa dalo pracovať. Samozrejme všetci chodiť nebudú ale aj štvrtina by bola slušný úspech
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Treba sa v prvom rade obratit na obec,oni by mohli pomoct.Mozete skusit hladat aj sponzorstvo u miestnych firiem.

    Ako získať financie na dom pre klubovňu a CVČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.