Zavrieť

Porady

Plati mi zamestnavatel odvody ak u neho brigadujem na dohodu?

Napriklad zdravotnu poistovnu

No dohoda o vykonani prace 57/2016
A nieosm ani na urade ani Ztp ani student
Naposledy upravil Du Ri : 12.04.16 at 05:14
4 komentárov     zbaliť
evuš Si študent , ZŤP ? Aká dohoda ?
veronikasad Okrem príjmu z dohody máš aj iný príjem zo zamestnania ? Výkon práce je rozvrhnutý len na niektoré dni v týždni, alebo pracuješ každý pracovný deň ?
Du Ri Robim vtedy ked je niekto na pn a treba zaskocit..cize takmer kazdy den a som vyplacany mesacne..dakujem vam za odpovede
veronikasad Pokial to nie je každý pracovný deň a nie si z iného dôvodu zdravotne poistená, za dni kedy nepracuješ (vrátane víkendov) si musíš doplatiť v zdravotnej poisťovni pomernú časť poistného z min. vymer.základu - bez ohladu na výšku príjmu, ktorý máš z dohody.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    kuk do tabulky:
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Du Ri Ja tej tabulke nerozumiem..ale dakujem
    kn-alka BPŠ - brigádnicka práca šudenta
    DVP - dohoda o vykonaní práce
    DPČ - dohoda o pracovnej činnosti

    ak budeš vyplácaný mesačne, tak sa jedná o pravidelný príjem

    keďže nie si ani študent, ani dôchodca, tak kukáš do tretieho riadku - a tam máš vyčiarknuté, ktoré poistenia sa ti strhávajú zo mzdy a ktoré platí za teba zamestnávateľ
    ivka70 Musis vediet, aku doghodu presne mas uzavretu, a ci je s pravidelnym ci s nepravidelnym prijmom, a podla tabulky si pozries, ake odvody su platene ... aku mas teda dohodu?
    kn-alka mimochodom - ak nie si v žiadnej kategorii - študent, alebo dôchodca, z dohody sa platia úplne všetky odvody, tak isto, ako zo zamestnania
    Du Ri Mam mesacny prijem
    Du Ri Asi s pravidelnim ..mesacne ma vyplacaju a dohodu mam ze: Dohoda o vykonani prace č.57/2016
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Bez toho - aby si napísal, že či sa jedná o pravidelnú, alebo nepravidelnú činnosť sa nedá určiť, že aké odvody sa platia.
    ak by to bola dohoda o VP na kratšie obdobie, ako mesiac - tak by to bola nepravidelná činnosť - vtedy sa všetko neplatí.
    ale ak je to pravidelná činnosť - tak sa platia všetky (vi´d tabuľka)
    ....
    doplním - že čo sa týka zdravotnej poisťovne - ak to nie je vlastne "celomesačná" práca - tak zamestnáveteľ platí len konkrétne dni, ktoré si v robote. A potom si zvyšné dni musíš doplatiť ako "samoplatiteľ" (ak teda nie si na UPSVaR a ani nič iné nespomínaš)
    Naposledy upravil Katy a R : 12.04.16 at 09:56
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad Predpokladám, že ho zaujíma platenie odvodov do zdr.poisťovne počas dní kedy nepracuje. Píše, že nie je evidovaný na UP, študent ani občan so zdr.postihnutím ...
    Katy a R máš pravdu - doplnila som
    Du Ri Dohodu a vykonavani mam platnu az do septembra
    Du Ri Ja som sa celkovo pytal ze ci vobec platia a ze ako to funguje..viete ja takymto veciam nerozumiem
    Katy a R takže polopatisticky:
    keďže píšeš o zastupovaní ?? - rieš si len ZP (zastav sa tam - vyčíslia ti, že koľko ti treba doplatiť, možnože aj nič??? - alebo si zriaď elektr. prístup).
    SP nemusíš riešiť vôbec - či už platia, alebo nie - len si to skontroluj na výplatnej páske, že ktoré sú platené - aby si vedel do budúcna...
    Du Ri Na mna je to zlozite..asi sa na to vy*eriem ..ale dakujem za ochotu
    Katy a R neviem, čo je zložité na tom "zastaviť sa v ZP" ... je to síce tvoja vec, či budeš, alebo nebudeš neplatičom? Tebe sa to môže vypomstiť.
    - alebo si len srandu robíš ?
    Du Ri Srandujem
    veronikasad du Ri, aby si potom nebola prekvapená, keď ťa nebudú chcieť ošetriť v niektorom zdr.zariadení ako neplatiča zdr.poistenia. Keď už budeš v ZP, vybav si GRID kartu a príp. nedoplatky si môžeš pozerať cez internet.
    Katy a R Dôvera funguje na SMSky
      zbaliť

    Plati mi zamestnavatel odvody ak u neho brigadujem na dohodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.