Zavrieť

Porady

prenájom bytu

Dobrý deň,potrebovala by som poradiť.
Mám prenajatý byt na dlhšiu dobu, ale nemôžem v ňom ostať lebo cestujem do zahraničia.
Keďže nechcem odstúpiť od zmluvy , a tým prísť o depozit, ktorý som zaplatila, môžem tento byt prenechať známej, bez dohody s ňou o prenájme, alebo bez toho aby som jú nahlásila kancelárii od ktorje mám byt prenajatý?
Ďakujem za odpoveď.
K.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Precitaj si najomnu zmluvu, zvycajne je v nej klauzula o tom, ze nesmies prenajaty byt dalej prenajimat bez suhlasu prenajimatela.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kaspro ďakujem, ale ak tam nie je takáto klauzula ?
    ivka70 Ak sa znama bude tvarit ako tvoja navsteva a susedia to nebonznu, mohlo by to par mesiacov fungovat. Ale riskujes porusenie zmluvy aj s nasledkami.
    kaspro následky by boli ,to že prídem o depozit, alebo aj niečo iné ? ďakujem
    ivka70 Precitaj si, co mas v tej zmluve.
      zbaliť

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Veď to vyrieš s prenajímateľom, nemal by s tým mať problém, predpokladám že ani jemu sa nebude chcieť hľadať nového podnájomníka, ak by si ty náhodou skončila a pokiaľ si za seba našla "náhradu". Spraví s ňou novú zmluvu na dobu určitú a hotovo. A inak nebojíš sa, že ak známa niečo spraví na byte, zodpovedná si podľa zmluvy ty?
    kaspro Ďakujem za odpoveď

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.