Zavrieť

Porady

Ako zmerať dĺžky vzdialeností objektu v grafickom programe?

Ahoj,
prosím veľmi by som potrebovala pomoc. Povedzme že mám objekt (vzorku) aj s mierkou (napr. 2 mm dlhou). Ako môžem na desatiny milimetrov presne odmerať jednotlivé vzdialenosti vrámci toho objektu? Je to možné aj vo Photoshope alebo v CorelDraw? To sú programy, v ktorých pracujem. Ak áno, ako? Naozaj by ste mi veľmi pomohli, ďakujem moc za každú radu!

Alebo ešte inak. Tá mierka má v Coreli dĺžku 16,296 mm. Lenže ja by som potrebovala pravítko v Coreli nastaviť tak, aby tá mierka mala presne 2 mm a tak som mohla odmerať pomocou toho pravítka, ktoré by teraz už zodpovedalo skutočnej veľkosti objektu aj ostatné vzdialenosti.

EDIT: Tak už sa mi to asi podarilo Dala som v Coreli - Zobrazit - Nastavení mřížky a pravítka - Pravítka - Upravit měřítko - a teraz Vzdálenost na stránce som zadala 16,296 mm a Skutočná vzdálenost 2 mm, zmeny som uložila a pravítka sa prekonvertovali.
Naposledy upravil Ailise : 14.04.16 at 14:39
Kabaka123 vyriešené
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Ako zmerať dĺžky vzdialeností objektu v grafickom programe?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.