Zavrieť

Porady

transformácia

Vedel by niekto poradiť , ako postupovať pri transformácii sro na as? Úrady, doklady, poplatky...Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    1.spôsob - existujúca sro by založila ako jediný akcionár novú akciovku.

    Pokiaľ by sro potom nevyvíjala nejakú činnosť(všetko už bude robiť akciovka), mala by to relatívne jednoduché, aj keď by as musela robiť konsolidovanú účtovnú závierku. To ale nie je problém, aj tak bude musieť závierku overovať audítor, takže prečo mu trošku nepriťažiť. Opakujem veľmi sa mu nepriťaží vtedy, ak by akciovka vznikla k 1.1. a sročka by následne nevyvíjala žiadnu činnosť.

    2a.spôsob - založiť čistú as s minimálne dvoma akcionármi fyzickými osobami a predať majetok a záväzky do akciovky. Avšak nie som si teraz vôbec istý daňovým dopadom, odhadom sa mi zdá, že by to nemalo byť také hrozné(okrem DPH, to by trebalo prefinancovať). Opravte, ak sa mýlim.

    Čo sa týka čistej sročky, nerušil by som ju. Škoda jej. Ja by som ju ponúkol ďalej na predaj. Pri zakladaní ste do nej investovali cca 30000 Sk, a keď ju predáte napr. za 215000 Sk (aj so ZI), určite nájdete kupcu.

    2b.spôsob
    Dala by sa predať aj celá sro ako podnik akciovke, tam by nemal byť žiadny daňový dopad, avšak asi bude treba znova robiť konsolidovanú závierku, vzhľadom na to, že as vlastní sro, čiže neodporúčam.

    Mária61 je offline (nepripojený) Mária61

    Mária61
    Súhlasím, všetky spôsoby sú zaujímavé, treba naozaj zvážiť daňové dopady, a vybrať najvýhodnejší spôsob

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.