Zavrieť

Porady

Kedy konci povinna skolska dochadzka?

Môžeme zasmestnať študentku, ktorá ukončí prvý ročník na strednej škole teraz 30.06.2016 a má 17 rokov na dohodu o brigádnickej práci študentov ?

Kedy presne končí povinná školská dochádzka a môže sa zamestnať na dohodu o brigádnickej práci študentov ?

Za odpovede ďakujem.
Naposledy upravil ivka70 : 14.04.16 at 17:02
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Povinná školská dochádzka je desaťročná a trvá najviac do konca školského roka, v ktorom žiak dovŕši 16. rok veku,
    Takže môžeš zamestnať študentku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzana cinova Tweety a neplatí,že za dátum ukončenia dochádzky sa berie až 31.08.2016? Tiež riešim tento problém teraz. Ďakujem za názor.
    veronikasad Platí, 10. ročník povinnej školskej dochádzky - bez ohladu na vek - končí 31. augusta.
    Pozri § 150 odst. 1 Zák. 245/2008 (školský zákon)

    § 150

    Organizácia školského roka

    (1) Školský rok sa začína 1. septembra a končí sa 31. augusta nasledujúceho kalendárneho roka.
    Tweety zuzana: ale veď presne to máš napísané
    zuzana cinova Tak som si to asi zle vysvetlila. Zadavatelka písala O ukončení prvého ročníka 30.6. A V tvojej odpovedi bolo že môže zamestnať študentku. Ale už mám jasnejšie. Tak ak už má študent 17rokov v 1.ročníku neberiem do úvahy dátum 31.8. Ak by ale študent dovŕšil 16rokov napr. 1.6. Tak dátum 31.8.je pre mňa podstatný. ☺
      zbaliť

    Kedy konci povinna skolska dochadzka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.