Zavrieť

Porady

Nechce mi vypnut notebook

Zdravim, poradte mi prosim niekto, mam novy notebook a uz druhykrat sa mi stalo, ze pri vypnuti zacal aktualizovat (instaluje sa aktualizacia 1 z X) a vysledok je ten, ze uplynulo uz div ze nie 24 hodin, a stale sa aktualizuje a nevypina. Nereaguje ani ked ho nadrzovku vypnem, po opatovnom zapnuti zase nabehne to iste. Neviete niekto co s tym? Potrebujem notebook teraz dost casto, kvoli mojej robote. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak ho "nútene" vypneš a znova zapneš - samozrejme, že musí inštalovať aktualizácie. A keďže máš nový notebook (kde bol preinštalovaný OS ešte možno začiatkom minulého roku) - je logické, že je bez aktualizácií a sťahuje ich. A od minulého roku pre Win7 je tých aktualizácií cez 200. A server M$ (odkiaľ sa sťahujú) nepatrí k Šinkansenu, skôr k parne lokálke . Takže len samotné sťahovanie niekedy (pri 200 a viac aktualizáciách) trvá často i 10 hodín, potom následne ich inštalácia (podľa objemu a dôležitosti) tiež pár hodín pridá.
    Ak ho potrebuješ - reštartuj, ale pri nábehu (podľa typu a značky) stláčaj určenú klávesu (buď Esc, F8.... zisti podľa návodu) a prejdeš do tzv. Safe Mode, v ktorom potom zakážeš aktualizácie (vypneš ich) a po reštarte sa nebude aktualizovať.
    Ovšem toto je ale tiež riziko, nakoľko OS bude možno zraniteľný, nebudú odstránené rôzne chyby, ktoré tie aktualizácie práve opravujú.
    Cimpan Super, vďaka

    Nechce mi vypnut notebook

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.