Zavrieť

Porady

Čo všetko mi má zamestnávateľ preplatiť?

Zdravím, pracujem na pracovnú zmluvu. Zamestnávateľ ma poslal na 3 dnovú robotu do rakúska, poskytol auto, ubytovanie v Bratislave. Dochádzal som každý deň z BA do Viedne (150km tam a speť) Benzín som platil sám. Čo všetko mi je zamestnávateľ povinný preplatiť? Tankoval som za vlastné, ubytovanie som platil sám, stravovanie nezabezpečil ani neposkytol peniaze na stravovanie. Za čo všetko si mám teda pýtať peniaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš od všetkého doklady (účtenky) - v cesťáku to vyčísliš a doložíš tými účtenkami.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Dopravu, ubytovanie, stravne na pracovnej ceste a odpracovany cas.
    Ak si na dopravu pouzil vlastne auto, tak sa vyplaca pouzitie vlastneho auta.
    Ak auto zamestnavatela, pohonne hmoty plati on.
    Vsetko, cosi platil si vyuctujes v cestovnom prikaze.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marcos113 kedy by mal zamestnávateľ preplatit stravne? od ubytovania a benzinu mame uctenky, aka je vyska stravneho na den ked sa pracovalo 8h v rakusku a potom sa byvalo v BA?
    ivka70 Presne podla rozpisu hodin stravenych v Rakusku a na SK, narok je aj na:diety: slovenske aj na rakuske.
    duves náklady na pohonne hmoty sa vyplacaju podla techničáku, nie podla skutčnej spotreby
    ivka70 Ked je to firemne aute - blocky, ked sukromne, tak nahrada za pouzitie sukr.auta za km a amortizacia.
      zbaliť
    marcos113 a nevieš náhodou kedy sa to vypláca? až na výplate alebo po skončení pracovnej cesty?
    ivka70 Do 10 dni od kedy mu vsetko vyuctujes v cestovnom prikaze.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Pri vyslaní na zahraničnú PC ti zamestnávateľ musí poskytnúť preddavok do výšky predpokladaných náhrad. Ty po skončení PC odovzdať vyúčtovanie.
    Pozri zákon o cestovných náhradách na stránke zákonypreludi.sk

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Preštuduj si Zákon o cestovných náhradách,nie je dlhý, vždy sa zíde a nájdeš ho aj na tejto stránke hore na lište Zákony a potom posledný riadok ďalšie zákony.

    Čo všetko mi má zamestnávateľ preplatiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.