Zavrieť

Porady

Skodca na jabloniach

Jablone mi napadol nejaky skodca, vysledok je zhnednuta osupana kora, pod nou su chodbicky a diery, vyzera to ako po cervotocovi. Jeden strom mi komplet posiel, ten som vypilil, ale teraz sa to rozsirilo po zahrade na dalsich 5, hlavne na jonatanky. Ine stromy ako jablone to nemaju. Viete mi poradit o akeho skodcu / chorobu sa jedna a co s tym robit? Dakujem pekne.
DSC_0339_resize.jpg  
DSC_0334_resize.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Mne to pripada ako obzrate od nejakej zveri. Nemate nablizku zajace,srny, ci inu zver? Od kedy jeto taketo?
    Dušan C Dakujem za odpoved. Takto sa to rozsirilo v priebehu jedneho roka, predtym bol napadnuty len 1 strom. Vacsia zver to nebude, zahrada je pri dome v obci, oplotena, toto je aj na konaroch 3m vysoko. Tie drobne dierky a chodbicky mi skor vyzeraju na nejaky drevozravy hmyz. Ale nechcem to len tak naslepo striekat, kym neviem presne co to je, a ani uplne vypilit ked sa to da zachranit.

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    máme to tiež, je to spála, začína to očernutím konára alebo kmeňa, tento strom neviem, či sa podarí zachrániť, treba urobiť postrek Kuprikolom, táto choroba dokáže narobiť v sade veľa škody
    Dušan C Dakujem, urobim oboje, napadnute konare odstranim a spalim, nasledne po odkvitnuti stromy aj postriekam. Je ich napadnutych 5, ale niektore len na jednom konari, tie to snad ustoja.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Internet vraví :



    Ide o rozsiahle poškodenie drevokaznými škodcami....atď.
    Čítaj http://www.pluska.sk/izahradkar/nasi...l-jablone.html
    -------------
    Ja osobne by som vzal do ruky Sthillku a následne niekde vyhodil alebo spálil.
    Dušan C Dakujem, toto bude ono. Problem je presne v tom ze som spileny strom vlani nespalil, ale len ulozil na kopu dreva, netusiac ze ide o skodcu. Takze teraz napadnute konare spilim a rovno spalim.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.