Zavrieť

Porady

Netbook alebo ultrabook pre VŠ študenta - pre word, powerpoint, internet

Poraďte prosím vhodný netbook, alebo ultrabook pre dcéru. Bude ho využívať prakticky len pre internet, word a powerpoint. Chce tam mať slot na SD kartu, wifi. Našla si na internete niečo takéto, ale možno existuje aj lepšia voľba v cenovej kategorii max.do 250-300€:

https://m.mall.sk/notebooky-znacky/a...16ec002-828849
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Na pracu s MS Office by som odporucal NB s uhloprieckou minimalne 15 ". Na pisane a pracu potrebujes aj vecsi rozostup (vecsie klavesi) na klavesnici aby sa dalo pisat a idealne je mat oddelenu (samostatnu) numericku cast.

    To co si dal v linku by som ja osobne nekupil ani nepriatelovi - mal som to moznost servisovat. Miesto HDD to ma iba 32 GB pametovi cip - absolutne nepostacujuce - to uz radsej Tablet.



    v tejto cene napriklad: (vsetky splnaju tvoje parametre)

    https://www.alza.sk/kancelarske-note...=0&pg=1&sc=428
    Cyros Dcéra má na domácu prácu solídny 15" notebook Lenovo Thinkpad R500. Je to však ťažký stroj na denné nosenie pešo cca 2-3 km do školy. Ako som to pochopil ja, potrebuje niečo malé na prezentáciu vecí čo si porobí doma a na prácu počas voľných hodín. Študuje angličtinu a občiansku, numerickú klávesnicu nepotrebuje. Dôležitý je pre ňu hlavne word, čo je v tabletoch probém - musel by to byť nejaký windows tablet s externou klávesnicou. 32 GB je nauzaj málo, ale ako to bude len ako cestovný ntb pre word dokumenty možno sa s tým dá existovať.

    Netbook alebo ultrabook pre VŠ študenta - pre word, powerpoint, internet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.