Zavrieť

Porady

2%

Je zamestnávateľ povinný vystaviť potvrdenie o zaplatení dane, ak chcem darovať 2%? Nevystavil mi ho s tym, že mi 2% nevychádzajú. Vyplnila som si ho sama a mne tá suma vychádza viac ako 3 eura. Ale aj napriek tomu mi to tlačivo nechce potvrdiť. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    Toto je na tlačive Vyhlásenie na poukázanie 2 %


    Na r. 12 sa uvádza daňová povinnosť daňovníka, znížená o daňový bonus, vypočítaná v roku (nie daň na úhradu), v ktorom
    sa podáva toto vyhlásenie; uvádza sa riadok 03 z potvrdenia o zaplatení dane, ktoré je súčasťou tohto vyhlásenia.
    Na r. 13 sa uvádza suma zaokrúhlená na eurocenty nadol, pričom táto suma nesmie byť nižšia ako 3 eurá.

    Toto je z tlačiva Potvrdenie o zaplatení dane

    01
    Daň – podľa § 15 zákona
    (z r. 06 ročného zúčtovania preddavkov na daň)
    02
    Nárok na daňový bonus
    (z r. 10 ročného zúčtovania preddavkov na daň)
    03
    Daň znížená o daňový bonus
    (r. 01 – r. 02 ) > 0

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Minimalna suma je 3€. Ak ti vsak zamestnavatel v RZD vracal preplatpk dane, z vrateneho preplatku 2 perc.darovat nemozes.
    megieV Mám preplatok len 20 eur. Daňový bonus nemám a v 6 riadku mám sumu 244, čo je znížená suma o tých 20 eur. Nevypocitava sa 2% z tej ciastky ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.