Zavrieť

Porady

ŤAŽNÉ ZARIADENIA a technický preukaz

Dobrý deň

Chcel som kúpiť auto a pri prehliadke sme zistili že tažne zariadenie nie je v TP zapísané, ako sa dá zapísať, pretože nemá od nej papiere ani štítok
za odpovede vopred ďakujem
Naposledy upravil Martin D : 20.04.16 at 10:37 Dôvod: zle polozena otazka
veronikasad Martin, na Porade sa otazky nemazu
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Žabinka
STK neurobí riadnu technickú kontrolu, vystaví dočasný protokol, kde uvedie chyby.. s tým pôjdeš na políciu, vypíšeš malú žiadosť o zápis zmeny A5, vypíšeš údaje o sebe, aute, žiadaš o vykonanie zmeny: úradná oprava, doplnenie údajov podľa protokolu.. plus priložíš protol z STK, kartu PZP, neplatí sa nič.. s opraveným OEV pôjdeš nazad na STK, a ak nebude iná chyba, tak dostaneš nový protokol STK, plus kartičky..
http://www.testek.sk/files/zapis_spa...riadenia_6.pdf pozri strana 11..
3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Martin D -
Xanti No máš to úplne jedno, bud zaplatíš za opakovanú STK, alebo zaplatíš správny poplatok u polície. Boli sme sa na to informovať, a policajt aký milý no ved teraz si za to zaplatíte, ale ked prídete s STK tak to bude zadarmo, tak s úsmevom na tvári sme mu vysvetlili, že opakovaná STK neni zadarmo.
Martin D presne toto som nechcel počuť takže len zistiť za čo zaplatim nenej a plati sa 12€ za I. a II.? alebo len 6€ I. a II. je elektronicka tam by to nemalo byt problem prepisat
  zbaliť

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
aby som upozornil policajta aby mi pri prepise napisal do technickeho preukazu značku tažneho zariadenia (nezistené) ketze my odpadol štítok. ale bohužia to nezapisal. teraz musim isť na STK a tam im to bude vadiť a tak to chcem vybaviť aby som mal pokoj..
a otázka je aký je postum pri chybe policajta.
Otázka znie úplne inak :
Aký je postup pri chybe klienta, ktorý si neskontroloval a neupozornil na chybu policajta po prevzatí dokladov ?
9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
Martin D -
Xanti Netráp sa, nám zo sivého vozíka policajt urobil hnedý. Zistili sme na STK kedy sme neprešli, a tak davaj, štetka farba a namalovať vozík na hnedo. Lebo p. policajt tak zapísal do TP .. naša chyba.
Žabinka ale snáď si nemyslíš, že policajti zapisujú zmeny do dokladov na základe upozornenia majiteľa vozidla? veď to musí na základe niečoho zapísať, potrebuje buď vyjadrenie výrobcu ŤZ, alebo nejaký iný hodnoverný doklad, čiže dočasný protokol STK..
Martin D -
buchač Ja nič, ja muzikant....

Kúpil som podobne auto s ťažným.
Pri prepise som prízvukoval polišovi, nech ho zapíše...takže som v pohode.

Sorry....ALE píšeš a sťažuješ sa tak, ako keby si nepoznal pomery, ako to chodí.
...veď na takéto vybavovačky sa musí vybrať dovolenku a nie ešte aj do nočnej ísť....
Kuwa, šak Ty nie si potom normálny...do roboty ísť ?
Kuwa, šak po takej zaberačke by si si mal oddýchnuť..

Ale to overenie správnosti dokladov proste platí...to bola Tvoja chyba. Ale na vlastných chybách sa jeden najlepšie naučí...
Martin D -
misoft Martin D:
Nuž teda - keď si kupoval auto - prezrel si si ho? Ak áno, videl si ťažné zariadenie? Áno? Preberal si si aj doklady? Áno? A skontroloval si si, či to má zaznačené v dokladoch? Či má aspoň ťažné štítok? Či bývalý majiteľ má od ŤZ aspoň nejaký doklad? Nie? Je to v prvom rade tvoja chyba.
Každé ŤZ - dodatočne montované - má svoj výrobný štítok http://www.elsaslovakia.sk/data/user...ove_stitky.jpg a k ŤZ sú príslušné doklady - schvaľovací protokol.
Policajt ti nemôže len tak zapísať ŤZ do dokladov, pokiaľ nemá aspoň štítok (na ňom je vyznačený typ ŤZ, výr.číslo, výrobca a niekedy i číslo protokolu homologizácie).
Dodatočne primontované ŤZ sa totiž zaznačuje do TP (riadok 10 - Spájacie zariadenie - druh (typ) )
http://www.minv.sk/swift_data/source...tp/TP_X003.jpg
Takže ti neostáva nič iné, len absolvovať to, čo predo mnou napísali - alebo ho demontovať.

Inými slovami - plačeš na nesprávnom hrobe.....
buchač Martin D (Dnes 16:24)
ale "kuwa" odpoveď som ešte nedostal.. jeden vravy že to dá ihneď, druhý že policajt nemôže zapisať len na upozornenie TKKT jebne ma z takýchto ludí
a ďakujem tým ktorý dali normálnu odpoveď!!!
========================
Nič si z toho, kuwa nerob...ešte Ťa TKKT ebne počas života nie raz...

ALE k odpovedi samotnej ?

Hm...a spomínaš ...jeden vravíme to a druhý hento ?
Poviem inak. Ak by si patril pod iné oddelenie DI, teda iný okres...tak ver tomu, že niekde nečakáš 6,5 hodín...dostaneš príslušné papiere...a ideš spokojný a kľudný ta het....bez nejakých známostí.
Tým chcem povedať, že záleží aj od jednotlivcov a aj od oddelení.
...a to platí všeobecne na tých úradoch.

Nebol si na oddelení DI niekde v BA okrese ???
lujza.j tolko kecou okolo tazneho....ale ako viidm stare "das auto " je....dokonca ,ze realne km...fasa frk....mozno to bude mat este pokracovanie...v teme."kupil som auto nieco v nom "zdochlo"....
  zbaliť

ŤAŽNÉ ZARIADENIA a technický preukaz

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.