Zavrieť

Porady

Da sa predat cast pozemku kde tecie potok?

Vlastnim pozemok, na konci ktoreho tecie potok. Ostatok na zaklade zmluvy uziva polnohospodarske druzstvo a plati mi rocne za uzivanie. Az nedavno som zistil, ze mi platia iba za tu cast pozemku, ktoru opravdu uzivaju. Ostatok pozemku je tym potokom a na internete som zistil, ze tato cast pozemku je zahrnuta v liste vlastnictva Slovenskeho vodohospodarskeho podniku. Co s tym? Viem, potok je potok, ale pozemok je moj, co s tym je vlastne mozne robit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Dobry den,

    na zaciatok treba uviest, ze v zmysle uvedeného:
    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1992-...e-20160101#cl4

    Potok vlastnit nemozete.

    Predpokladam, ze mate na mysli to, ze potok je inak zakresleny na katastralnej mape a inak ide v skutocnosti. Tu Vam nic ine ako vzajomne vysporiadanie s vodohospodarskym podnikom neostava.

    Zaciatok tohto procesu je zameranie potoka, rokovanie, spracovanie geometrického planu, zmluva a zapis na kataster.
    Jozef starsi Ondrej, dakujem za napisane. Viem, potok vlastnit nemozem. Skor ma zaujalo co ste napisali, ze je potrebne vzajomne vysporiadanie s vodohospodarskym podnikom. Ak nechapem presne, tak sa spytam takto: Mozem ziadat vysporiadanie s uvedenym podnikom v tom zmysle, ze sa upravi pozemok a uvedeny podnik mi vypalti za cast pozemku, ktoru si uvadza na svojom liste vlastnictva?
    Ondrej Kozlovsky neviem sa vyjadrit je to na dohode.

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Požiadaj Vodohospodársky podnik o zameranie potoka, následne spracovanie geometrického plánu, aby si presne vedel, koľko pôdy Ti zostalo po odpočítaní toku potoka. Nakoľko sa prírodným dejom - tokom potoka zabrala určitá časť pôdy,/ oni sú tiež len správcovia tohoto skutkového stavu/ skús ich požiadať o nejaké zvýhodnenie, napr. o spoluvybudovanie závlahovej jednotky a pod.
    arizona 19.04.16 09:36 odstránil(a) z Porady

    Da sa predat cast pozemku kde tecie potok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.