Zavrieť

Porady

Lavka pre pesich cez potok

Je potrebne stavebne povolenie k premosteniu toku (lavka pre pesich cez potok siroky ca 13 m) alebo staci vyjadrenie/suhlas - obce/spravcu toku a zivotneho prostredia (pripadne dalsich institucii)?
Existuje nejaky zakon, ktory to definuje?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Potrebujes v prvom rade suhlas spravcu vodneho toku,ale aj SP
    Naposledy upravil arizona : 21.04.16 at 21:30
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mco Dakujem
    Suhlas vlastnika alebo spravcu vodneho toku? Vodohospodarsky podnik je spravcom, vlastnikom je obec. To by znamenalo, ze SVP sa k tomu teda nevyjadruje?
    SP je potrebne k akemukolvek zameru premostenia toku?
    misoft Pokiaľ nebude PEVNE spojené s podkladom (napr. betón, oceľ. konštrukcia a pod.) - tak nie. Stačia dva veľké kmene, na zo fošne a lávka jak vyšitá. Akurát správca toku by mal o tom vedieť, ako bude vysoko nad aktuálnou hladinou (prietokový profil).
    arizona ospravedlnujem sa za preklep, myslela som spravcu toku, nie vlastnika
      zbaliť
    mco dik, ale riesenie tam v podstate nepadlo
    skor ma zaujima, ci aj pre 'obycajnu' lavku pre pesich je potrebne stavebne povolenie, nakolko sa informacie jednotlivych stavebnych uradov (resp uradnikov) lisia
    na prislusnom urade som dostal informaciu ze pojem lavka ako taky stav zakon nepozna a ak sa ma nieco realizovat, tak to bude most (so vsetkymi tymi povoleniami vratane SP), na inom stav urade som dostal informaciu, ze je mozne postavit aj lavku pre pesich a to bez nutnosti SP, staci vraj kladne stanovisko od spravcu toku, ziv. prostredia a prip obce ako vlastnika
    takze kolko uradnikov tolko nazorov
    idealne by bolo mat to podlozene nejakym zakonom
    arizona Zial, zakony si jednotlivi uradnici vysvetluju neraz po svojom. V jednej obci povololia, v druhej nie. ..Takze najpresnejsie info dostanes v obci-na stav. urade, kde chces lavku stavat.

    Lavka pre pesich cez potok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.