Zavrieť

Porady

práca v Nemecku

Daňovníčka od 1,4.2015 SZČO predmet podnikania opatrovateľská činnosť. Pracuje v Nemecku a s FO má uzavretú zmluvu na 1700 eur a 100 eur na dopravu. Vypláca odmenu na základe pokl.dokladov. v 1/2015 bola na UP a v 2/2015 a 3/2015 bola riadne zamestnaná. Je rozvedená a má dve školopovinné deti. Moja otázka je či pri vypracovaní daňového priznania za rok 2015 jej mám uplatniť príjem zo zahr. a či má nárok na daňový bonus.? Keďže začala podnikať od 4/2015 nemala povinnosť v roku 2015 platiť ani odvody do SP. zdravotné si platí sama. V Nemecku nemá registráciu a neplatí tam žiadne odvody a ani dane. Podniká tam na slovenskú živnosť na základe formulára presne takého ako vydáva SP pri vyslaní prac. na prácu do zahr. Ako mám definovať príjem z Nemecka kde ho zaradiť ako vyňaté príjmy? Podniká v Nemecku legitímne? A čo v roku 2016 keďže stále ide rovnakou líniou. Dúfam že sa niekto ozve na túto moju otázku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Príjem zo "zahraničia " jej musíš prirátať k SVK príjmu - je z SVK živnosti
    nárok na daňový bonus samozrejme má nakoľko jej príjem bol vyšší ako 2.280 €
    Podniká tam s PDA1 - myslím Soc. poistenie
    Nemôžeš ho zaradiť k vyňatým príjmom iba ak by si najprv podala DP v Nemecku tak potom by tu ten príjem mohla vyňať - čo jej zrejme nehrozí.
    Čo sa týka legitímnosti myslím, že to vôbec nie je v poriadku, radšej by sa tam mala zamestnať na pracovnú zmluvu urobila by oveľa lepšie vyhla by sa následným komplikáciám a príjem je tam o málo ak nižší. Zbytočne podľa mňa osobne riskuje problém.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.