Zavrieť

Porady

výmena základnej dosky problem z bootovanim

zdravím ,včera som vymenil MB na notebooku asus F3M všetko prebehlo v poriadku no akonahle ho idem zapnuť načita len logo ASUS a hneď restart a to dookola samoreštartovanie do Biosu sa dostanem v pohode nastavim ho na predurčene hodnoty a potom to iste podotikam že HDD ramky ostali povodne poradte mi čo s tym ďakujem za veškeru pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie som si istý, ale myslím, že OS je naviazaný na základovú dosku v notebooku. Ty si síce mohol nechať HDD aj pamäte, ale Windows nievie nájsť tú pôvodnú dosku, preto sa reštartuje. Skús nanovo preinštalovať Windows, aby sa nová inštalácia prepojila s novou doskou.

    Ja som mal podobnú skúsenosť, keď som si myslel, že stačí prehodil iba HDD s OS do nového notebooku (rovnaká značka, ale iná konfigurácia) a že to bude fungovať. No trt makový, nový NB nevedel nabootovať ten Windows, musel som ho pekne od začiatku inštalovať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    serif12345 aj by som ccel instal novy win ale neide mi spustit bootovanie v biose nastavene hodnoty spravne no dostanem sa najdalej logo a restart nechapem
    serif12345 zdravím ,včera som vymenil MB na notebooku asus F3M všetko prebehlo v poriadku no akonahle ho idem zapnuť načita len logo ASUS a hneď restart a to dookola samoreštartovanie do Biosu sa dostanem v pohode nastavim ho na predurčene hodnoty a potom to iste podotikam že HDD ramky ostali povodne poradte mi čo s tym ďakujem za veškeru pomoc
    misoft Nová doska je rovnakého typu a modelu ako pôvodná? Lebo ak je tam čo i len malý rozdiel - bootovanie narazí na rozdiely. Iný chipset, CPU nemusí podporovať, prípadne nemáš správne ovládače chipsetu.A bude to točiť stále do BIOSu.
    Ďalšie - BIOS kontra UEFI.
    serif12345 win.7tam bol nainštalovany doska identicka už si neviem rady
    serif12345 doska je ta ista identicka ale prave som spravil reset cmos a už mi ostala len čierna obrazovka mysliš že som to podabal čo by som mohol spravit?dikec
      zbaliť

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft

    Počuj - rob si prdel z niekoho iného! Píšeš, že boot máš nastavený správne - ale tu
    http://pc.poradna.net/q/view/1588697...88853#r1588853
    píšeš, že máš priority USB boot.
    Buď to presne napíš, alebo potom nečakaj relevantné odpovede, na nepresne popísaný problém.

    Takýchto "chytrákov" ako ty - dokážem nájsť. Nie som len na tomto fóre, som aj na iných fórach.....
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    serif12345 Ale prečo ,,chytrak ,,nechapem ved ja som mal bootovanie v biose nastavene priority HDD lenže problem sa nemenil tak mi tuna radili reinstal lenže je mam win.na usb tak som znoa vošiel do biosu a som prepol priority z usb ale ani to my nepomohlo furt dookola restart objavi sa logo a reštart led som vybral hdd a zapol NB tak mi vypisalo hlašku že hľada system HDD to bolo znamenie že OS je zly tak som chcelčisty instal z usb ale nenačital sa.Potom som nejakym sposobom zrejme nedopatrenim asi disabloval klavesnicu v biose lebo som kurzormy (šipkamy) nepohol tak ma napadlo restart biosu vybral som baterku z dosky a ked som ju dal naspäť ventilator zapol ale obrazovka čierna ani logo ano bios a neviem si s tym rady kde mam začať určite chytrak nie som len chcem poradiť to je všetko ďakujem za každu pomoc
    misoft No pokiaľ urobíš reinstall na HDD, tak už nebudeš bootovať z USB, ale z toho HDD, kde si to znova nainštaloval.

    Okrem toho - nikde si tu NEUVIEDOL, že si inštaloval z USB (akurát koment vyššie).
    serif12345 Tak nakoniec sa mi podaril reinstall a win pekne nabehol no problem zase a novy je v tom že reinstal som spravil origo cd win.xp no ked chcem spravit reinstal z usb alebo cd (nie original) tak mi nenačita ani z usb ani z neorigo cd dostanem sa na logo a hneď pride restart a to dookola viete mi prosim poradiť čo to môže byť podotykam že na inom notebooku instal z usb a neorigo cd nabehne v pohode nechapem dakujem vopred za každu pomoc
      zbaliť

    výmena základnej dosky problem z bootovanim

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.