Zavrieť

Porady

Je možné aby exekutor blokol auto, keď nie som majiteľ iba držiteľ?

Pekný deň prajem moc prosím o radu sme už zúfalí - včera sme sa dozvedeli, že nám blokli auto ktorého majiteľom je mužova mama? Muž tam je písany iba ako držiteľ. Muž ma exekúciu. Prosím dá sa s tym niečo robiť a je to vôbec možné, aby ho blokli? Ďakujem
Naposledy upravil ivka70 : 28.04.16 at 10:58
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Obrátiť sa na exekútora (teda jeho matka) a vyňať vozidlo z exekúcie! Exekútor nemôže uvaliť exekúciu na majetok, ktorý nepatrí povinnému. V tomto prípade, že je zapísaný ako držiteľ neznamená, že vozidlo i vlastní. Ako majetok patrí inej osobe - jeho matke.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Košecká No ja som volala tej ex. A ona mi tvrdila že on nesmie byť napisani nikde tak nechápem prečo z akého dôvodu ma ona klame. Vám ďakujem strašne moc za odpoveď. Ako sa vam môžem odvdacit
    misoft Zapísaný môže byť - pokiaľ je tam jednoznačne napísaný právoplatný majiteľ, ten rozhoduje, kto bude používať vozidlo, zápis ako držiteľ neurčuje vlastníctvo.
    Ako príklad - leasing. Držiteľ je ten čo "lízinguje" vozidlo, ale majiteľom až do úplného vyplatenia je lízingová spoločnosť. Oni mu len "prepožičali vozidlo" - to isté urobila i jeho matka - ona mu len vozidlo prepožičala....
    Upozornite exekútorku na http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/exekucny-poriadok/
    §37 ods.3 (čo asi jeho matka nie je), §55, §61a, §61b ods.2
    Pokiaľ toto exekútorka nevie - podať na súd návrh na vylúčenie tejto exekútorky z exekúcie pre prekročenie právomocí....

    P.S. Tu na odmeny nečakáme... radíme verejne, v rámci našich možností, skúseností.... Najväčšia odmena pre nás je, ak sa podarí dobrá vec....
    misoft A ešte by som doplnil: pokiaľ by to ten exekútor nechcel akceptovať - oznámiť jeho postup SKE http://www.ske.sk/ - nakoľko by prekročil svoje právomoci a zneužil by svoju funkciu a postavenie.....
      zbaliť

    Je možné aby exekutor blokol auto, keď nie som majiteľ iba držiteľ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.