Zavrieť

Porady

Cestovne nahrady konatela - spotreba PHM podla akej normy

Ahojte, poradte prosim ohladom vyuctovania konatela, ktory vyuziva vlastne motorove vozidlo, nezaradene do obchodneho majetku.
V TP ma uvedenu spotrebu v casti V.8, polozka 51.8 v hodnote 7.1l/100km, pricom dalsich zaznamoch je poznamka k bodu 51.8 v zneni "Spotreba paliva stanovena vyrobcom: mesto 9,8, mimo mesto 5,6, kombinovana 7,1"
Som bezradny, podla akej normy su tieto hodnoty (STN? EHK? STN a EHK?) a teda akou hodnotou pocitat pri tuzemskej ceste, napr. BA-KE-BA, kde prevazuje cyklus mimo mesta. Nehovoriac o tom, ze vozidlo ma aj LPG pohon, ale v dohode je uvedene, ze zamestnanec bude tankovat benzin.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Môžeš to spočítať "od tabule po tabuľu" ako mimo mesto a v meste pocitat so spotrebou pre mesto, alebo to celé dáš ako kombinovanú spotrebu - to ako sa to bude počítať by malo byť uvedené v písomnej dohode o použití súkromného vozidla.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Consultix Dakujem, ja som niekde zostal zaseknuty v case a uvazoval som o tych normach, pricom par. 7 ods. 4 uz par rokov nema prislusne pismena o roznych normach, podla ktorych sa spotreba uvadzala... Ale niekedy treba polozit otazku, aby cloveku docvaklo
    Consultix Mimochodom, ma niekto skusenost s akceptaciou kombinovanej spotreby pri kontrole? Pocul som o pripade, kde DU dodanil cestovne nahrady, lebo neboli podlozene blocky za cely objem PHM - Osobne to povazujem za hlupost, ved takato zakonna poziadavka nie je, dokonca je moznost uplatnit si statisticku cenu...
    avalik To je nejaka haluz, rýpať by do toho mohli, len ak by išlo o uplatňovanie výdavkov na PHL u vozidla v majetku alebo prenajatého, nie u vozidla zamestnanca.
    lubatko normy spotreby a spôdob výpočtu je uvedený v § 7 ods. 6 zákona o cestovných náhradách
      zbaliť

    Cestovne nahrady konatela - spotreba PHM podla akej normy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.