Zavrieť

Porady

Doprovod na vyšetrenie

Zdravím. Dňa 12.5.2016 ide môj otec na vyšetrenie (kolonoskopia) 60km od nášho bydliska. Pred vyšetrením mu bude podaná injekcia na utlmenie po ktorej nebude môcť viesť auto na ceste domov. Chcel by som vedieť či mám právo s ním ísť ako doprovod a využiť paragraf a doniesť môjmu zamestnávateľovi potvrdenie od lekára (priepustku) a mať to ako platený deň. V prípade že áno, prázdnu priepustku mi dá lekár na tom vyšetrení alebo zamestnávateľ ? ĎAKUJEM
10 komentárov     zbaliť
buchač Máš právo ísť s fotrom ako syn !
Čo by si urobil, ak by sa nadal využiť paragraf? Nechal fotra tak ???
Ide Ti o love alebo o fotra ???

Vezmi dovolenku a ešte na nej zarobíš.....
Katy a R len pre info - za dovolenku má rovnakú náhradu mzdy ako za P-čko (tak načo by si míňal dovolenku)
Doktor112 ĎAKUJEM za vysvetlenie :-) Preto som chcel vedieť ako to funguje lebo dovolenku chcem minúť keď budem mať naozaj dovolenku ;-)
buchač Doktor112 (Dnes 09:59) ĎAKUJEM za vysvetlenie :-) Preto som chcel vedieť ako to funguje lebo dovolenku chcem minúť keď budem mať naozaj dovolenku ;-)
=============================
Ser na mňa....absolútne si ma nepochopil.

Len taká poznámka....čerpaj veru §§§§....lebo sa kľudne môže stať, že dovolenku minieš úplne inak a na iný účel, ako si myslíš.
To by bola len "dovolenka".....
kopretinka buchač,ty by si asi umrel,keby si nemohol podjebávať ........prrečo to nenapíšeš ako odpoveď? lebo mínuska?
ivka70 Este upozornenie: aj paragraf na spravdzanie sluzi na nevyhnutne potrebny cas. Cize nemusi to byt automaticky cely den.
Doktor112 Minimálne 8 hodín sa tam zdržíme takže presne moja smena
ivka70 Mozete tam ist na 13, cize odchod o 11,30, ak mas zmenu od 6,00 do 14:00, tak to nie je cela tvoja zmena.
To uz ale posudzuje lekar a zamestnavatel. Ten moze ziadat od teba potvrdit cas vysetrenia na priepustke.
Doktor112 Vedúceho mám v pohode, čas na priepustkách nevyžaduje a aj keby, s pánom primárom sa dohodnem :-D
buchač kopretinka (Dnes 12:21) buchač,ty by si asi umrel,keby si nemohol podjebávať ........prrečo to nenapíšeš ako odpoveď? lebo mínuska?
========================
NECHCI na tento komentár radšej odpoveď...fakt radšej nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak to lekar posudi a napise ti na priepustku, ktorou sa uvolnis zo zamestnania v ten den, ze doprovod bol nevyhnutny, mas pravo na platenu prekazku vp raci na strane zamestnanca.
    Lekari priepustky nedavaju. Zamestnavatela musis vopred informovat a dat si priepustku podpisat.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    VERONIKA6, Katy a R, mareko, Nandrolon, Kabaka123
    5

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Záleží aj na tom, aký máte pracovný čas. Či pevný, alebo pružný, či je to v mieste pracoviska, alebo mimo.
    Keďže je to mimo, počíta sa nevyhnutne potrebný čas, teda aj celá zmena.
    Ak by ste mali pružný pracovný čas a bolo by to v mieste výkonu práce a bol by si celý deň, preplatili by ti iba ten "pevný čas" z toho pružného a zbytok by si musel nadrábať.
    Neviem, či to nie je riešené aj v kolektívnej zmluve, ak ju teda vôbec máte....
    Ešte treba pripomenúť, že za celý rok máš nárok na 56 hodín priepustiek "svojich" a 56 hodín "doprovodných"... niektorí pracovníci to hneď vyčerpajú a potom sa čudujú že musia vypisovať dovolenkové lístky...
    - platené je to priemerkou, rovnako ako dovolenka, ale ak Vám dávajú % odmeny, tak tieto dni sa dosť často "očisťujú" teda ako keby si nepracoval...

    Doprovod na vyšetrenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.