Zavrieť

Porady

Platba v hotovosti odberateľom na základe zmluvy bez sumy - obmedzenie 5000€

Ahojte,

spoločnosť predáva drevo. S odberateľmi má podpísané zmluvy na rok s tým, že v zmluve nie sú uvedené žiadne množstvá, len ceny za 1m3.

Odberatelia platia faktúry prevodom, prípadne priamym vkladom na účet.

Otázka:
ak by sme prijímali hotovosť, berie sa limit 5000,- za každú faktúru? Pretože na FS som čítal, že áno, ak je na každú faktúru objednávka. (Každý samostatný nákup nepresahujúci 5 000 eur môže byť zaplatený v hotovosti, lebo sa jedná o opakované nákupy, pričom každý nákup je uzatvorený a platený osobitne na základe samostatnej objednávky).
Ale my k tomu nemáme objednávky, len zmluvu, kde sa nezaväzujeme k žiadnym množstvám a teda sa nedá ani predpokladať cena za rok.

Ďakujem
Naposledy upravil Letko : 07.05.16 at 17:00 Dôvod: Úprava otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    ja viem tak, že platby "z jedného právneho vzťahu" nesmú presiahnuť 5000 euro.
    Dokonca som čítala vyjadrenie daňového poradcu v r. 2014, že pri založení sro nesmie správca vkladu prijať platby od spoločníkov (boli 3 po 2000 euro, spolu 6000, lebo založenie sro je jeden právny vzťah), čo mi už pripadá choré.
    V Tvojom prípade jedna zmluva je jeden právny vzťah. Ale o zmluve sa môžete dohodnúť s odberateľmi, že obaja ju schováte hlboko do šuplíka a ku každej faktúre si vyrobíte samostatnú objednávku a hotovo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Letko My musíme zmluvy vešať na internet.
    Tweety pokiaľ len zmluvy, je to dobré
    Letko Zmluvy, objednávky, prijaté faktúry.
      zbaliť

    Platba v hotovosti odberateľom na základe zmluvy bez sumy - obmedzenie 5000€

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.