Zavrieť

Porady

terezamaria Na rozkaz odpovedajte.....čarovné slovíčka veru ušli....
sosak Načo si si kúpila umývačku riadu, ak tam nechceš dávať doporučované náplne? Namiesto leštidla daj Okenu, alebo Cilit - Bang.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    elisabeth je offline (nepripojený) elisabeth

    elisabeth
    nechápem, prečo ste sa tak pustili do Natálie.Veď sa len normálne opýtala. Možno sa jej minula špeciálna soľ, možno ju štve ten cenový rozdiel, keď na oboch krabičkách je napísané NaCl. A možno je len zvedavá, či tu nie je nejaký chemik, čo sa v tom vyzná.
    Opýtala som našich dievčat v labáku a tie povedali, že mala by to byť čistá soľ (teda nie morská - tam sú minerály) a hrubozrnná. Ale keď máš novú drahú umývačku, radšej neriskuj.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Ja si spominam,ze som niekde citala.....ze vo fabrike iba vymenia vrecka -obal....z kuchynskej na do umyvacky.....sol
    sito hááá , a čo ta poľská, cestovná, či zcestná, či z ciest, chutnala? No ak v umývačke použitá by bola, isto by sa riady v rukách nešmýkali, ako tie automobily, že?
    elisabeth poľskú nekupujem z princípu a ja sebe kupujem morskú. Umývačke by som dopriala našu kamennú prešovskú, keby neboli zlikvidovali rakušáci náš solivar.
    Teraz akurát dajú na soľ bohvie odkiaľ nálepku že Prešovské solivary a my somári kupujeme, že podporíme slovenský priemysel. A rovnako je to s maslom z Raja a bohvie čím všetkým ešte.
      zbaliť

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Ak dávaš do jedla špeciálnu, aj do umývačka daj, aby bola zhoda s EU. Ak riadnu, daj riadnu, možno sa niečo po... A prvý raz perieš riad?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Dá sa zmiešať dokopy normálna, špeciálna, jodidovaná, posypová.
    No je potrebné dodržať pre každé umývanie iný pomer zloženia tej zmesi.
    Tým pádom sa nemôže umývať naraz porcelán s príborom, varné nádoby s klasickými....tie nerezové už úplne zvlášť.


    Takže v konečnom dôsledku by som sa pozrel do manuálu k umývačke, čo a aké prostriedky používať...
    Nevraviac už o tom, že je to oveľa jednoduchšie ako vypisovanie niekde po Porade a následne dostať primeranú odpoveď (ironickú) na hlúpu otázku.
    Naposledy upravil buchač : 06.05.16 at 16:27

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    mareko, Kabaka123
    Nevhodné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    0
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Ideálna je posypová .... inú nepoužívam, som od fachu
    buchač Keď tak uvažujem, dala by sa dať aj tá špeciálna - kameninová, ktorú nosia lesníci do lesa pre divú zver.
    Musím popýtať suseda - poľovného hospodára o nejaké kilečko....vyskúšam...
    mareko
      zbaliť

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Soľ do umývačky by mala byť hrubozrnná, namiesto jemnej na kuchynské účely. Soľ je potrebná na regeneráciu zmäkčovača vody. I keď z hľadiska chemického zloženia bude soľ zhodná, je pre umývačky vhodnejšia soľ hrubozrnná. Dôvodom je to, že pri nasypaní do zásobníku vznikne nasýtený roztok a soľ sa zlepí. Jemnozrnná soľ sa zlepí na kameň, ktorého povrch je malý a nedokáže sa dostatočne rýchlo rozpustiť.
    Jemnozrnná soľ môže taktiež upchať vývody z nádržky, môže sa dostať i do mechanizmu plaváku a spôsobit problémy s indikátorom soli. Pri preplachovaní dekalcifikátoru sa potom soľ nemusí dobre rozpúšťať a nemusí dôjsť k jeho dokonalej obnove.
    Hrubozrnná soľ sa síce taktiež zlepí, ale vytvorí pórovitú štruktúru, ktorá sa dobre rozpúšťa a vďaka svojim rozmerom nespôsobuje ani ďalšie uvedené problémy.
    Takže problém nie je v zložení, ale v štruktúre.
    Doporučujem používať špeciálnu soľ do umývačky riadu, aj keď je drahšia ako kuchynská. V opačnom prípade môže dôjsť k poruche a servis nie je lacný.

    Môžem dať do umývačky riadu aj normálnu soľ alebo musí byť špeciálna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.