Zavrieť

Porady

Listy vlastníctva-vyznačená plomba?

Prosím o vysvetlenie, čo znamená, keď sa na všetkých LV nachádza červeným vyznačená plomba na základe V-xxxx/2014 zo dňa xxxxx?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Plomba (červeným) informuje verejnosť o tom, že nehnuteľnosti na liste vlastníctva sú dotknuté zmenou. Plomby s označením V (napr. V 342/2015) informujú o tom, že prebieha konanie o vklade, t. j. ohľadom nehnuteľnosti, pri ktorej je plomba vyznačená, bola uzavretá zmluva (napr. kúpna alebo záložná zmluva) a predložená na zápis katastru. Keď kataster (okresný úrad) zápis povolí, zapíšu sa nové skutočnosti (napr. nový vlastník) a plomba sa zmaže.

    http://okatastri.blog.pravda.sk/2015/08/03/115/
    12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    afrikánka ďakujem za odpoveď, ale mám v tom zmätok. LV patria osobe, ktorá v čase vyznačenia žila /ale už nevnímala/ po 6 mesiacoch zomrela, teda nebola schopná žiadnych úkonov. Kto potom môhol "spôsobiť" zaplombovanie? A je možné, aby za takéhoto stavu bolo vytýčené dedičské konanie?
    pavol54 no to sa musíš spýtať na príslušnom oddelení PZ, kataster to len tak niekomu nepovie viac by som sa bál sumy ktorú zabezpečuje
    ivka70 Vkladat zmluvu je mozne do 3 rokov od podpisu, moze to byt nieco starsie, vlozene v tom 2014.
    Otazok je tam urcite viac, napr. preco od 2014 este nie je vklad ukonceny.
    Jedine zistit na katastri, o co ide.
    afrikánka o akej sume je reč a prečo sa báť? upresni. dík
    branislavp afrikánka, ak sú všetky LV "zaplombované" dôjde na základe toho vkladu č...... ku zmene. Ak si príbuzná, na katastri Ti môžu poskytnúť informáciu, inak, nie. . Až po vykonaní vkladu z roku 2014 zistíš zmenu.
    afrikánka Objasnia to snáď dedičské konania.Plomby sú na LV osoby, ktorá zomrela, a pravdepodobný "autor" zomrel taktiež.
    branislavp afrikánka môžeš skúsiť hľadať podľa čísla V...... cez www.katasterportal.sk, v ľavej časti "katastrálne konanie" otvorením "Informácie", alebo "Prehľad", alebo "Zobrazovanie prijatých návrhov" . Neviem presne , ktoré z týchto 3-och ponúk keď otvoríš a doplníš podľa V-.... čísla plomby na LV sa dozvieš viac. Aspoň, kedy to bolo podané na kataster. a akých LV sa to týka. Ako uvádzaš, označenie plomby na LV V.... konkrétne číslo, tento stav na katastri je v takom štádiu, na základe toho bude zapísaný na katastri nový vlastník.
    afrikánka Už som to pred položením otázky skúšala i takto podľa čísla-dozvedela som sa dátum vkladu, ale kým a prečo -tam nie je. Vklad je vložený jún 2014 a majiteľ v decembri 2014 zomrel, zablokovaných je 28 LV. Dedičia sú dvaja, z čoho jeden zomrel 2015-a ten pravdepodobne bude "autor" vkladu. Druhý dedič žijúci v zahraničí ale odmieta akékoľvek kroky k rozuzleniu, i napriek tomu, že ide o desaťtisíce metrov pozemkov a jednu nehnuteľnosť. Mňa ten prípad zaujíma preto, že na niektorých LV sme spoluvlastníci a je možnosť odpredaja pod výstavbu rodinných domov a pod.,nakoľko sa pozemky nachádzajú na hraniciach obcí.
    Nandrolon Možno nejaký "prechytračený príbuzný" ktorý si to pred smrťou fiktívne kúpil, alebo daroval. Takých prípadov je na slovensku do aleluja!
    afrikánka Už viem, kde sa nachádzam, ďakujem.
    pavol54 Kataster musí mať konkrétnu zmluvu na základe ktorej sa blokuje majetok máš vôbec aktuálny výpis, lebo plomba je prechodná vec do vykonania zápisu na základe nejakej záložnej zmluvy
    afrikánka Mám z Kataster.sk čerstvý prehľad, ale musím počkať na 2 dedičské konania, ktorých ja nie som účastníčka, ale moji príbuzní. Ale vďaka "porade" už asi viem o čo ide. Ďakujem prispievateľom.
      zbaliť

    Listy vlastníctva-vyznačená plomba?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.