Zavrieť

Porady

Suma za províziu pri predaji bytu v BA u realitky

Ako vyčíslim sumu za províziu pri predaji bytu v BA u realitky, ak mám vlastný celý servis, t.j. právny, fotografovanie, ohodnotenie nehnuteľnosti, zmluvy a pod.?
Naposledy upravil ivka70 : 10.05.16 at 08:47
arizona Objasni, co si chces robit sam a na ake ukony chces maklera? Lebo tvojej otazke nerozumie asi nikto okrem teba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Bulharskou konštantou....

    Priznám sa, nerozumiem tvojej otázke. Skús presnešie definova otázku. Však keď máš vlastný servis, načo potrebuješ realitku?
    Ingwia Chobot, dík za Tvoj čas. Ale však ja potrebujem zastúpenie a inzerciu, to si nebudem robiť, teda hľadanie klientov, obhliadky a pod. Dnes som sa prvýkrát stretla s maklérom a nevedel mi vyčísliť koľko stojí inzercia. Hovorím, že sú to drobné, topreality - 5 Eur na 3 mes., tak oponoval, že nee, že 5 Eur topovanie na deň, tak neviem. Ak sami to nemajú zrátané, potom hádžu sumu za inzerciu z brucha.
    arizona Ked pises, ze mas vlastny servis, na co potrebujes maklera? Urobit par fotiek a rozhodit inzerat na par bezplatnych webov dokazes aj sam.Zaujemcovia sa ti sami ozvu. Co myslis,ako inak hladaju realitaci zaujemcov? Tiez sa im zvacsa sami ozyvaju na zadany inzerat.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Tak ako sa dohodnete.
    To, co pises moze byt zahrnute v provizii realitky a nemusi.
    Uzavrite dohodou tak, aby ste boli spokojni aj ty aj realitka.

    Otazka je, co vlastne este realitka robi .... za svoju proviziu.
    Ingwia Ivka, díky za Tvoj čas. Tak som to aj dnes spravila, normálne musel maklér mi povedať, že si to "vyráta" a dá mi vedieť. Zvláštne. Isté jes, že chcem jeho zastúpenie - čiže jeho odmena, inzerciu chcem využiť a nech chodí na obhliadky. Ako som písala hore, inzerciu mi ani nevie vyčísliť, tak fakt si tie percentá asi vycicajú z prsta, resp. to berú ako paušál.
    ivka70 Urcite si zratali naklady, ktore maju priemerne na predaj jedneho bytu a to pocitaju.
    Inak, celkom sa cudujem, ze sa mu do toho, do coho ho tlacis, chce ist.
    To, co si vymenovala, su rutinne prace, ktore ked robi x-ty krat, v podstate naklady pre neho uz nie su. Snad okrem znaleckeho posudku - co je ale otazka, ci vobec bude potrebny - zvycajne ho potrebuje kupujuci, ak kupuje na uver, inak nie.

    Suma za províziu pri predaji bytu v BA u realitky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.